FOTO MISE: BARVA - NEDÍLNÁ SOUČÁST PŘÍBĚHU - souhrn fotografování

Už jsem vám řekl, jak mě tyto foto mise baví? A jakou mám každých čtrnáct dní radost, když se s vámi mohu podělit o pět (z mého pohledu) nejpovedenějších snímků? Pro dnešní foto misi na téma BARVA - NEDÍLNÁ SOUČÁST PŘÍBĚHU to platí dvojnásob. Nicméně než dnes začnu se souhrnem, rád bych mezi námi přívítal talentované fotografy Michaelu EgliPetra Gajdošíka, kteří, jak se domnívám, se mezi námi dnes objevili poprvé a jejichž snímků v naší foto misi si také moc vážím. A teď již k fotografiím:

Shodou okolností náš nově příchozí fotograf resp. jeho tvorba mě okouzlila natolik, že se tu dnes objevují hned dvě z jeho fotografií... Jako obvykle jsem fotky porovnával bez ohledu na jména a po jejich přidání do dnešního článku a návratu zpět na G+ a flickr, abych zjistil jména autorů, byl jsem lehce, nicméně mile, překvapen.

Fotografie, kterou jsem vybral na "titulní" stranu souhrnu dnešní foto mise, mě skutečně nadchla. Barva je nedílnou součástí jejího příběhu a ne pouze v tom smyslu, že by bez ní fotografie byla nepoužitelná, ale že posouvá již povedený snímek o úroveň výš a po shlédnutí fotografie v barvě člověk nechce jít "zpět" k B&W. Sice bych navrhl alternativní ořez, dodal barevnost a kontrast, ale jinak smekám svůj pomyslný klobouk. Mnoho z nás se dívá na svět a vidí obyčejné věci, ale málokdo je dokáže zachytit v neobyčejném světle.

 

Další barevná fotografie, jak jsem již předeslal, také patří Petrovi. Zde mě zaujala nejen kombinace barev, ale také okno zobrazené v louži, posouvající moji mysl do surrealistické roviny uvažování. Lehce bych na scéně s pomocí klonovacího razítka poklidil, ale jinak opět úžasná a přitom jednoduchá fotka. V jednoduchosti je krása, že Petře?! :) Vítej mezi námi!

 

Kiwi snímek od fotografky jménem Michaela Egli mě zaujal především nápadem pro jaksi sofistikované využití barvy, podobně jako tomu bylo u Petra Gajdošíka. Fotka Míši má význam v barvě mnohem vyšší než bez ní, a třebaže bych poupravil expozici, moc se mi líbí a oceňuji skvělou kompozici i již zmíněný nápad. Není to skvělé, když má fotografie smysl? :) Také tě Míšo, mezi námi vítám a po shlédnutí tvých fotografií doufám, že se ve foto misích ukážeš i v budoucnu.

 

Pavola Parikrupu mnohým netřeba představovat a i když expozice na jeho snímku by benefitovala z kratšího času, nižší ISO citlivosti či více zacloněného objektivu, Pavolův nápad, kompozice a perspektiva mi to mile vynahrazují. Na snímky Pavola Parikrupy se vždy těším a věřím, že vy je máte rádi také.

 

A nakonec Tomáš Valenta obohatil naši sbírku o jeho úžasně barevnou fotografii, které nemám, co bych vytkl a jen mohu chválit perspektivu, smysl pro detail, barevnost, ...  

 

A to je pro dnešek vše. Parádní fotografie, že?! Každých 14 dní se skutečně nestačím divit, jak moc jste schopni za tak krátkou dobu vytvořit. Moc rád bych také poděkoval každému, kdo přizval své známé a kamarády na Google+ do naší foto mise.

A jaké téma si dáme na příští dva týdny? INTERIÉR. O více informací a tipů k tématu se s vámi samozřejmě podělím příští středu, kdy také spustím nový Event/Událost na Google+, nicméně na flickr do naší foto skupiny můžete své fotografie přidávat již teď. Nezapomeňte prosím na TAG odclonenoFMinterier a pamatujte na deadline 2. října 2012, kdy téma INTERIÉR skončí. Těším se na příště!

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.