Ian Ruhter - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Přeji vám krásný den přátelé a vítám vás u dalšího článku našeho dlouhodobého projektu s názvem THE BEST FOTO "THING". "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" je otázka, jenž, jak víte, leží v jádru našeho projektu a díky níž a hlavně ochotě skvělých fotografů si zde každé úterý můžeme přečíst novou odpověď/radu a zamyslet se nad námi, naší tvorbou a mnohdy nacházíme i inspiraci. Minulý týden jsem měl to potěšení podělit se s vámi o skvělou odpověď fotografa jménem RAY MASSEY a dnes mám pro vás dalšího úžásného umělce, jehož jméno je Ian Ruhter:

IAN RUHTER je profesionální fotograf a umělec z Los Angeles, California, kde se jednoho dne při práci s klienty rozhodl dělat něco jiného. Rok a půl strávil zkoumáním stříbra a světla, objektivů a fotoaparátů a protože nenašel přístroj, který by vyhovoval jeho potřebám, rozhodl se postavit si svůj. Takové rozhodnutí jej dovedlo ke koupi dodávky, vzácného obkjektivu a procesem pokusu a omylu vytvořil jeden velký pojízdný fotoaparát. Jeho cílem však nebylo mít originální fotoaparát, či tvořit obrovské originální fotografie. Jeho cílem je dělat, co cítí ve svém srdci, že dělat má.

© Ian Ruhter

© Ian Ruhter

Než se dostane do fáze, kdy drží v ruce finální fotografii, často uplyne několik hodin, avšak mně a věřím, že nejen mně připadá, že všechen ten čas, strávený přípavou světel, vyměřováním ostrosti, komunikací se subjektem i jeho týmem atd. je na výsledném snímku vidět také, třebaže samotná expozice trvá kolem 8 sekund.

V současnosti Ian ve své dodávce brouzdá po Spojených Státech Amerických a i když jedna fotografie jej přijde na 500 amerických dolarů pokračuje a tvoří dechberoucí fotografie. A co nám odpověděl na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?"

Ta nejlepší věc, kterou jsem udělal, abych se stal lepším fotografem byla když jsem přestal poslouchat, co si lidi mysleli, a vytvořil si svá pravidla, podle kterých jsem začal fotografovat. Začal jsem fotit ze svého srdce.

Více informací a skvělých fotografií naleznete na blogu SILVER&LIGHT a na ianruhter.com.


the-best-foto-thing-odcloneno.png

I hope you're having a wonderful day and I would like to welcome you at the next publication of our new article from our long-term photography project THE BEST FOTO "THING". A project from photographers to photographers. As you probably already know the project has only one question in its core and I am thankful and grateful to all the great photographers sharing their answers with me so I can share them with you. "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is the one and only question and for example last week an amazing photographer RAY MASSEY shared his wonderful answer with us and today I am very pleased to introduce you to another great photographer Ian Ruhter:

IAN RUHTER is a professional photographer and artist from Los Angeles, California where one day while regularly working with clients he decided to do something else. And because he found out there was not a camera which would fulfil his needs he decided to build one himself. So he spent some time researching silver and light and lenses and cameras etc. and finally after about a year and a half he bought a rare lens and built a camera out of a delivery truck. He didn't aim for having one of the largest cameras in the world or making huge wet plate photographs. Ian Ruhter just does what he loves.

© Ian Ruhter

© Ian Ruhter

The process to prepare the wet plate, focus, setup the lights, etc. takes several hours and one could think that it takes too long just for 8 seconds of exposure but to be honest I somehow can as I believe many others do as well see all the time which went into making each particular plate by just looking at it. I am not sure how but Ian does  something there...

Nowadays he is pouring his heart and soul into each photograph and even though making a photo is as expensive as $500 he travels across the USA in his truck and delivers amazing work. And his answer to our question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

The best thing I have done to make me a better photographer is when is stopped listening to what people thought and made my own rules to shoot by. I started shooting photos from my heart. 

For more information about IAN RUHTER and his photographs please visit his blog SILVER&LIGHT and his portfolio at ianruhter.com.