Matthew Jordan Smith již dnes o fotografování módy na creativeLIVE!

Poslední dobou jsem vcelku zaneprázdněn, dlouhé hodiny trávím před monitorem svého počítače s kapkami pro unavené oči v jedné ruce a trackpadem v druhé. Ono vybrat z desítek tisíc fotografií, které máte osobně rádi, přibližně třicet není tak snadné, jak se může zdát. Můj dnešní večer však bude jiný. Dám si pauzu, a třebaže mě to nezvedne od obrazovky, již teď se nemohu dočkat na 18:00 hodin, kdy na creativeLIVE začíná nový workshop o fotografování módy s fotografem jménem Matthew Jordan Smith. Tentokrát mi ale ani tak nejde módu, či o fotografování, ale právě o zmíněného fotografa, jehož úžasný přístup k lidem i sobě samému je inspirativní a motivující.

Matthew zažil mnoho skvělých příhod, ale konkrétně ta, jak publikoval svoji první knihu Sepia Dreams mi zůstala v mysli a rád bych vám ji dnes přiblížil. Abych vás ale nezatěžoval zbytečnými detaily, a protože jste ji možná již slyšeli, půjdu rovnou k věci:

Jednoho dne se fotograf Matthew J. Smith rozhodl, že by rád publikoval knihu o úspěšných lidech s černou pletí. Jeho touha byla každého z nich fotografovat a pak se zeptat, co vedlo k jejich úspěchu a jak fotografii, tak příběh, který uslyší publikovat. Svůj nápad, plný nadšení a naděje, představil u slavnostní večeře svým kamarádům, jenž zrovna absolvovali Harvard, kde získali své MBA tituly a měli přehled o světu business.

Oni jej však spíše odrazovali od údělu psaní knihu, neboť je prý složité hledat nakladatele a kdo ví, jak to vůbec nakonec s publikací dopadne. Pravděpodobně to mysleli dobře, ale ten večer se Matthew vrátil domů plný smíšených pocitů.

Naštěství se však nenechal odradit a aniž by o tom komukoliv řekl, napsal a nafotil celou knihu a až když byl hotový si našel literárního agenta, který začal danou knihu nabízet nakladatelům. Neuplynuly ani tři dny a v tomto náročném světě plném konkurence, jak kamarádi z Harvardu říkali, Matthew získal smlouvu na publikaci jeho tehdy nové knihy s finanční odměnou v řádu sto tisíců amerických dolarů.

Always Dream Big jsou slova, pomocí kterých Matthew končí každý svůj článek i radu druhým a motto, díky jemuž je dnes tam, kde je. A právě proto se nemohu dočkat, až se dnes, zítra a pozítří večer v 18:00 budu dívat na creativeLIVE.com/live na kurz o fotografování s názvem Working with Models with Matthew Jordan Smith.

Mějme vždy velké sny, přátelé...