FOTO MISE: Tipy k fotografování - BARVA - NEDÍLNÁ SOUČÁST PŘÍBĚHU

Pokud barva nepřidává fotografii na hodnotě, měla by být černobílá, neboť v takovém případě se divák snadněji soustředí na to, co mu chtěl autor svého snímku říct. Barva ale může být i úžasným nástrojem pro tvorbu zajímavých, citově a emotivně zabarvených fotografií, čehož by téměř každý fotograf měl být schopný využít. A právě na to bych byl rád, abychom se v současné foto misi na téma BARVA - NEDÍLNÁ SOUČÁST PŘÍBĚHU, soustředili.

Barvu můžeme využít k oddělení našeho subjektu z davu a přivedení divákových očí přímo k němu. Barva může naše diváky uklidňovat, budit v nich vzpomínky na předchozí zkušenosti i je například alarmovat a odrazovat od určitého jednání. Barva je mocný nástroj.

Pokud si vyhledáme na webu články o tom, jak fotografovat lépe v barvě, velká většina se soustředí na saturovanější, živější, ... barvy, ale málokterý publikovaný v současnosti hovoří o barevných o efektivních kombinacích a psychologii barev. Rád bych tedy příští týden viděl experimenty z různými barevnými kombinacemi, které z vašeho pohledu společně vytvářejí a říkají divákovi něco více, než by řekla ta samá ale černobílá fotografie.

Pravidelní čtenáři resp. přátelé a kamarádky odcloněno.com si pravděpodobně vzpomínají na článek o mé zkušenosti s černobílým fotoaparátem a barevnými kombinacemi, který se zde před několika týdny objevil a na který bych vás teď rád odkázal, abych vás nenechal úplně na holičkách. Nebojte se ale zapomenout na jakákoliv pravidla a tvořit fotografie, jak to cítíte sami v sobě, protože to často, alespoň z mé zkušenosti, vede k těm nejlepším výsledkům.

A to by byla zhruba má představa tématu, které jsem pro současnou foto misi vybral. Věřím, že se jako obvykle nezastavíte pouze u mé omezené představy a vytvoříte fotografie, jenž každému z nás seberou dech a budeme vám je v dobrém závidět resp. nás inspirujete k ještě větší touze se zlepšit, dalšímu tvoření a růstu.

Své fotografie můžete přidávat na flickr do naší flickr foto skupiny do 18. září 2012 a nezapomeňte je, prosím, označit TAGem odclonenoFMbarevnypribeh. A pro ty z vás, kteří raději využíváte Google+, jsem dnes vytvořil Událost/Event, jak jste si pravděpodobně již všimli, kam je možnost také vaše snímky přidat. Již teď se nemohu dočkat příštího týdne a přeji krásný a kreativní den.