Ray Massey - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

"Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" je otázka, která mi vždy vykouzlí úsměv na tváři, neboť mi pokaždé připomene naše pravidelné úterní články, v nichž mám tu čest se s vámi dělit o odpovědi úspěšných fotografů, jejichž fotografie i příběhy mnohým berou dech. Například minulý týden se s námi podělil o svoji skvělou odpověď fotograf JOSEPH LINASCHKE a dnes mám to potěšení představit vám dalšího výborného fotografa, jehož jméno je Ray Massey.

RAY MASSEY je profesionální fotograf z Londýna, kde žije a pracuje ve svém studiu, jenž se nachází v odsvěceném kostele v londýnském Camden Town. Jeho tvorba je reprezentována po celém světě, a tak své zastoupení má v New Yorku, Moskvě, Istambulu i Varšavě. Mezi jeho specializace lidé řadí dechberoucí a kreativní umělecké i produktové fotografie malými kapkami počínaje a velkými auty konče. V poslední době jsme si mohli například všimnout i jeho virálně se šířicích fotografií rukou. A neutuchající zájem má také o exploraci fyzických umění, nových míst a poznávání lidí, který jej provází i světem dokumentární fotografie a videa. 

© Ray Massey

© Ray Massey

K focení se fotograf Ray Massey dostal ve svých 13 letech, kdy experimentoval s dírkovými fotoaparáty vyrobenými z plechovek od kávy. Zkušenost, jenž zažehla jeho vášeň pro fotografování, která rostla a rostla a vedla nejen k přijetí na Art Colleges ve městech Somerset a Kent o dva roky dříve, než je obvyklé, ale také k úspěšné kariéře dnešního fotografa.

A jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" zní:

Ta nejlepší "věc", kterou jsem kdy udělal a která ze mě udělala lepšího fotografa je sdílení mých znalostí se studenty. Velkou většinu jsem se naučil sám, a tak předávání znalostí mě zavazuje k tomu, abych krystalyzoval a artikuloval, co jinak dělám přirozeně. Což mi také pomáhá porozumět, proč to, co dělám, funguje. Chránění našich tajemství, kaskadérských kousků a kreativity? Naopak právě rozdávání našich tajemství nás zavazuje k pokračování naší výpravy za kreativitou - "Musíme prvně dát, abychom byli schopni přimout."

Více informací a skvělých fotografií fotografa jménem Ray Massey naleznete na raymassey.com a určitě nezapomeňte také na jeho blog.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

"What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is the question making me smile everytime I read or hear it as I always remember our regular THE BEST FOTO "THING" articles through which I am honored to share answers and advice from some of the best photographers living in today's world. For example last week JOSEPH LINASCHKE shared his amazing piece of advice with us and today I am very glad to introduce you to another brilliant photographer Ray Massey.

RAY MASSEY is a professional photographer based in London, UK where he lives and works in his amazing studio, located in a deconsecrated church in London's Camden Town. Being based in London doesn't segregate him from the rest of the world as his work is represented by people in New York, Moscow, Istambul and Warsaw. His speciality is making breathtaking images using liquids, products, hands (going viral recently), people, ... be it human hands which has gone viral in the recent days or a drop of water or even a car, Ray Massey is ready for the challenge. His never dying interest in photography and people also takes him to far away countries exploring the world through a documentary style of photography and video.

© Ray Massey

© Ray Massey

He found photography at the age of thirteen while experimenting with pinhole cameras made out of coffee cans. An experience that lit his passion for photography up. Furthermore his passion has never stopped growing and resulted for example in being admited to the Art Colleges in Somerset and Kent two years earlier than usual and a very successful photography career.

And his answer to our question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

The best "thing" I have ever done that I consider has made me a better photographer is to share my knowledge with students. Largely self taught, imparting knowledge obliges me to crystallise and articulate what I do innately. In turn this helps me understand why what I do works. Guarding our secrets, stunts, creativity? Giving secrets away obliges us to continue our quest for creativity - "We must give in order to receive".

For more information and Ray Massey's amazing photographs please visit raymassey.com and be sure to check out his blog.