FOTO MISE: KREATIVNÍ EXPOZICE - souhrn fotografování

Ani nevíte, jakou jste mi udělali radost! Když jsem minulý týden foto misi prodlužoval, nebyl jsem si jistý, že zde dnes objevím vice fotografií, nicméně jsem ve vás věřil a dnes můžu s potěšením konstatovat, že jste opět nezklamali, vzali své fotoaparáty do ruky a vytvořili úžasné fotografie. Navíc má radost neplyne pouze z toho, že zde mám dneska co vystavit a o čem psát. Má radost pramení z toho, že je mezi námi tolik nadaných a kreativních lidí, kteří dokážou s jejich fotoaparátem v podstatě cokoliv! 

Nejvíce mě zaujaly... všechny vaše fotografie a těžko se mi dneska vybíralo, jakou dát na titulní stranu dnešního souhrnu. Nakonec jsem však zvolil snímek Matěje Krče, jehož kreativní expozice vytvořila příběh, nad kterým do teď přemýšlím. Vím, že tam je, ale nevím přesně o jaký jde, a protože mě to vede k neustálému vracení se k Matějově fotografii, považuji ji za povedenou a hodnou titulní stránky. Kromě toho je však také technicky velmi dobře zpracovaná, třebaže bych ji lehce ořízl, upravil kontrast a snížil saturaci. To už jsou však pouze jenom detaily. Navíc díky mnohonásobné expozici hodin mám při pohledu na tento snímek pocit, že se dívám na surrealistické dílo inspirované Salvadorem Dalím.

 

Pavol Parikrupa opět také nezklamal a již v prvním týdnu pro nás měl povedenou fotografii "pavouka". Moc se mi líbí jednoduchost, zvolená perspektiva a bota člověka jdoucího po laně. Díky vhodně zvolené expozici mám pocit, jako bych se díval na alternativně orientovaný svět za sklem, což moji mysl a fantazii provádí různými končinami, třebaže hledím jen na... Skvělá práce jako vždy!

 

Co se děje za oknem této chajdy, Vladimíre alias hpnvsn? Musím uznat, že málokdy vidím dobré využití zoom techniky spojené s dlouhou expozicí, avšak ta tvá je absolutně a perfektně na svém místě. Zahrnutím popředí jež je tvořeno džbánem vpravo, hlavní scény i pozadí je tvá fotografie kompletní i komplexní a mně už jen nezbývá, než uvažovat nad jejím dějem. Pohrál bych si s kontrastem, saturací a dodal lehce odstíny červené, ale jinak se jedná o úžasný příklad na téma kreativní expozice. Takhle bych si to asi představoval. :)

 

Náš mladý fotograf Karel Kolář také vytvořil skvělou fotografii řadící se do žánru street photography i kreativní expozice. Na Karlově snímku se mi nejvíce líbí jeho reakce na to, jak se mnozí členové naší společnosti dívají na lidi s handicapem... nevidí je. A právě Karlem zachycená strnulost a téměř úplné vymazání "problému" před lidmi řadí tuto fotografii na špici naší foto mise. Osobně bych ji lehce pootočil doleva a ořízl pro zvýraznění Karlova vyprávění, ale jinak parádní práce!

 

A na závěr trocha dětského svět a hraní v podání Tomáše Valenty. Osobně bych ubral na černém resp. fotku ořízl, ale jinak se jedná o jednoduše hezký příklad toho, k čemu se kreativní expozice dá využít.

 

Každých 14 dní, když vidím všechny vaše fotografie, které jste na zadané téma vytvořili, nestačím se divit, jak talentovaní lidé se kolem tohoto blogu pohybují. Moc si toho vážím a děkuji vám za přízeň a přátelství. A jaké téma že si to dáme na příštích dva týdny? FILM! Nemusí se však jednat o kinofilm, analogovou fotografii, ... může se jednat o film v kině, televizi, situaci připomínající scénu z filmu, ... Jinými slovy: Co si představíte, když se řekne FILM! Foťte na film, digitálně, na sklo, ... to je na vás a své snímky prosím nahrajte na flickr do naší flickr foto skupiny nejpozději do 21. srpna 2012 a nezapomeňte je označit TAGem odclonenoFMfilm. Již teď se nemůžu dočkat, až uvidím, co si představujete pod tématem FILM! 

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.