FOTO MISE: FILM! - souhrn fotografování

Při psaní dnešního souhnu mám opět velký úsměv na tváři, neboť jsem na flickru i nově na Google+ našel mnoho skvělých fotografií a navíc se nám právě zmíněný G+ resp. služba Události/Events, alespoň dle mého názoru, velmi osvědčila pro přidávání fotografií. Je to jedna z těch věcí, o které si člověk říká: "Proč mě to jen nenapadlo dříve..." :) Než však začnu s tradičním souhrnem naší kreativní činnosti, rád bych mezi námi přivítal nové fotografy, konkrétně Tomáše HartmannaJana Kratochvíla a fotografa s přezdívkou Salix3, jejichž fotografie uvidíte i v dnešním výběru. Nyní už však k vašim povedeným fotografiím...

Při pohledu na soubor všech snímků, které jste s láskou vytvořili a přidali na do naší flickr foto skupiny, na Google+ či jako Brano tam i tam (děkuji za první přidání), mě nejvíce zaujal netradičně pojatý dětský portrét Jana Kratochvíla. Každý se většinou snažíme o úsměv a pozitivní ladění fotografie s dětskou tématikou, případně využíváme pocitů romantické melancholie a většina z nás je na takové fotky zvyklá, nicméně Honzova fotka mě více méně odzbrojila. Zprvu jsem nevěděl, jak ji pojmout přesto, že mě k ní neustále něco přitahovalo. Začal jsem si tedy prohlížet její technické prvky a postupem času se mi začala líbit fotografie jako celek čím dál víc a teď, pokaždé, když se na ni zadívám, usměji se, neb vidím portrét dítěte, jenž mi mile připomíná, že realita je zde... Samozřejmě s nadsázkou... Skvělá práce, Jane! Děkuji za účast a těším se na tvé fotografie i příště.

 

Dalším velmi povedeným snímkem na téma FILM! resp. co pro nás toto slovo znamená je od Tomáše Bedřicha, také talentovaného fotografa. Absolutně skvělá práce, Tomáši! Moc se mi líbí rozložení každého z tvých subjektů, jejich upřené pohledy na tebe i na televizi s právě běžícím filmem, černobílé provedení a hlavně zachycená přirozenost a nenucenost této krásné a neopakovatelné chvíle! Dívka na pravé straně resp. její oči mě vždy uvedou do scény, dále pokračuji spodem z pravé strany doleva, ve směru hodinových ručiček a nakonec skončím u výtečně umístěného detailu na černém tričku mladého muže, který sleduje film i fotografa... Lehce bych ořízl, poupravil rušivé elementy po okrajích a pohrál si s kontrastem, ale jinak "hodnotím" velmi pozitivně a pokaždé, když tento snímek vidím, napadne mě: Úžasná atmosféra!

 

A nyní ke snímku Tomáše Hartmanna, který byl vytvořen podobně jako ten Honzy Kratochvíla - na film. Proč jsem jej zařadil? Pro zachycenou půvabnost právě se líčící ženy resp. pro jemnou, klidnou a příjemnou atmosféru i perfektní využití všech vedoucích linií i horizontální orientace této povedené fotografie. Také doufám, že tě tu, Tomáši, uvidíme častěji.

 

Filmová fotografie fotografa s nickem Salix3, kterého mezi námi také rád vidím, třebaže bych ocenil alespoň křestní jméno, je technicky velmi zdařilá a osobně velmi chválím práci s jemnými ženskými liniemi, příhodnou hloubkou ostrosti i měkkým svěltem lichotícím každý detail tvého subjektu. Zachytit emoci na fotografii člověka není složité, avšak bez zahrnutí obličeje do snímku to umí málokdo a tobě se to parádně podařilo. Rád bych viděl ve foto misích více i tvých fotografií...

 

A na závěr fotka jak z filmu od Kubricka od nám dobře známého a nadaného fotografa jménem Vladimír Mír alias hvnvsn. Osobně bych významně zvýšil kontrast, aby mě bílá barva na cihlové zdi práskla do obličeje a snadněji vedla k uvažování nad tím, co se na snímku stalo a co ne. Jinak je to ale výborný nápad. Rád tvé fotky v našich misích vidím, Vladimíre.

 

S každým druhým týdnem, kdy mám to potěšení podělit se s vámi všemi o 5 úžasných fotografií, které jste jak mávnutím proutku během několika dní byli schopni vymyslet i vytvořit, mi je stále více jasné, proč má smysl tyto foto mise pořádat. Brzy doufám i v živou foto misi někde v centru Prahy, ale na to máme ještě chvíli čas... a vy už se teď určitě těšíte na nové téma, že?! Bez zbytečných průtahů vám jej tedy s radosti prozradím: Více otázek, než odpovědí a flickr TAG je odclonenoFMotazky, od příštího týdne po publikování tipů k tomuto tématu bude možné fotografie přidávat i na Google+ a deadline pro přidávání vašich fotek je 4. září 2012. Již teď se těším na vaše vždy povedené fotografie - a teď nemluvím pouze o těch, které se objevují zde na blogu...

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.