Shannon Greer - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Ani nevíte, jak jsem rád, že i dnes mám to potěšení podělit se s vámi o jednoduchou, ale přitom velmi důležitou a někdy i opomínanou odpověď na naši úterní otázku o fotografování: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" Osobně se v průběhu sdílení těchto odpovědí neustále zdokonaluji a věřím, že vy, stejně jako samotní fotografové, kterým jsem za jejich odpovědi vděčný, také z THE BEST FOTO "THING" projektu benefitují. Minulý týden se s námi podělil o svoji odpověď talentovaný fotograf z Paříže v současnosti žijící ve městě Shanghai jménem MATTHIEU BELIN a dnes vám s radostí představuji dalšího skvělého fotografa jménem Shannon Greer:

SHANNON GREER je profesionální fotograf, který se narodil v Ozark Mountains ve státě Arkansas, avšak vyrostl na Manhattanu v New York City. A NYC do dnešního dne neopustil, avšak nyní jej najdeme v Brooklynu, konkrétně v Fort Greene, který mu prý připomíná Manhattan v 70. a 80. letech minulého století. Jeho specializací je kreativní fotografování lidí ve fashion a lifestyle kontextu, avšak podobně jako mnozí fotografové, které jsme tu zatím měli, se nedostal k fotografování úplně přímo.

S fotoaparátem si Shannon začal hrát v dětství, když mu bylo kolem dvanáctého až třináctého roku života, nicméně jeho hlavním zájmem bylo malování a kreslení, což šel také studovat na vysokou školu. Po několika semestrech však tento obor opustil a začal se živit jako sběrač nádobí v restauraci. 

© Shannon Greer

© Shannon Greer

Díky shodě několika okolností se ale naštěstí dostal k fotografování modelek a ke studiu se vrátil, avšak tentokrát k fotografování, v němž se našel. Po dokončení školy pět let asistoval, pak se rozhodl zkusit focení na vlastní triko a do dnešního dne mu vše vychází, a tak není překvapením, že tvoří kreativní fotografie pro klienty jako je Citibank, Mark's, Mary Kay, Meredith, Publicis, Target a další.

A jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" zní:

Ta nejlepší věc, kterou jsem kdy udělal, abych se stal lepším fotografem bylo to, že jsem vzal do ruky fotoaparát, vyšel ven ze svého bytu a začal fotografovat. Čím více fotografií tvořím a edituji, tím lepším fotografem se stávám. Věřím, že díky tomu se mohu naučit jak z mých úspěchů, tak i chyb. Ne nadarmo je fotografování tou nejdůležitější částí bytí fotografem.

Více informací a skvělých fotografií fotografa jménem Shannon Greer naleznete na shannongreer.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

Even today, just like every Tuesday I feel blessed to be able to share another brilliant answer to our one and only photography question we ask some of the best photographers in the world: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" Personally I have to admit I've been learning so much from these answers as a photographer and as a human being and I hope you and the photographers participating on THE BEST FOTO "THING" project are benefiting as well. Last week an amazing photographer from Paris now living in Shanghai, China MATTHIEU BELIN shared his wonderful piece of advice with us and today I am thankful I am able to introduce you to Shannon Greer:

SHANNON GREER is a professional photographer born in The Ozarks in Arkansas and raised in Manhattan of New York City where he lives to this day, even though he moved from Soho to Brooklyn. He says Fort Greene feels just like Manhattan in the '70's and '80's of the 20th century which is probably one of the reasons he loves to live there. 

Mr. Greer's specialty is making creative photographs of people in the fashion and lifestyle context however just like many other photographers we've had here he wasn't always planning on becoming a photographer. He went to college to study painting and drawing. Although after some time of studing he dropped out and worked as a busboy in a restaurant where fortunately he met one of his friends, got introduced to a modelling agent, began to shoot models and went back to school to study photography. After finishing and getting his degree, he assisted for about five years and after that Shannon Greer decided to work as a photographer on his own. 

© Shannon Greer

© Shannon Greer

After seeing his work one is not surprised he's worked with clients such as Citibank, Mark's, Mary Kay, Meredith, Publicis and Target and I personally can't wait to see what's next for Mr. Greer.

And his answer to our question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

The best thing I have ever done to make myself a better photographer is pick up my camera, walk outside my apartment and start taking photographs. The more photographs I take and edit, the better I become as a photographer. I believe that from doing, I can learn both from my successes and failures. Taking pictures is the single most important part of being a photographer.

For more information and Shannon Greer's amazing photographs please visit shannongreer.com.