FOTO MISE: SVĚT MUŽŮ, SVĚT ŽEN - souhrn fotografování

Abych byl upřímný, opět jste předčili mé očekávání, a třebaže fotek je tentokrát méně, dovolím si říct, že jejich kvalita menší počet snadno vynahradila. Dnešní foto misi kraluje fotograf Miki Gerlašinský s jeho povedenými fotografiemi, které nejen, že perfektně ilustrují téma SVĚT MUŽŮ, SVĚT ŽEN, ale také říkají něco navíc a hlavně mají neukončený děj.

Nemohl jsem se však rozhodnout, kterou dát na "titulní stranu" dnešního souhrnu. Nakonec jsem ale zvolil fotku hráčky amerického fotbalu, na níž se mi velmi líbí zachycená atmosféra i celkové zpracování fotografie, a třebaže bych asi lehce ztmavil světlé logo na jejím dresu, musím smeknout svůj pomyslný klobouk.

 

A jestliže mě Mikiho první fotografie vtáhla do děje tvrdého sportu i úvahy nad něžným pohlavím a kontrastu mužských a ženských světů, jeho druhá fotka mě úžasně pobavila. Výraz hezké blondýnky je k nezaplacení a technické zpracování - barevnost, světlo, kompozice, perspektiva, ... - dotváří celý snímek ve výtečnou fotografii.

 

Pavol Parikrupa, jehož povedených fotografií si také vždy velmi vážím, vytvořil a přidal skvělý snímek hodný chvály i pocty. Nemohl jsem se udržet a lehce jsem si pohrál s alternativním natočením, ořezem i barevností a světlem celé fotky, ale musím podotknout, že originální fotka nepotřebovala žádné opravy. Představená atmosféra, cit pro detail i nápad mě do teď udržují v napětí a já neustále přemýšlím nad tím, co se stalo a co se zanedlouho stane. Pavol vytvořil opravdu dechberoucí fotografii plnou nejistoty vzbuzující zvídavost.

 

Fotku Kamila Zachara mezi námi také rád vidím a navrhl bych několik úprav. Moc se mi líbí zachycení "oddělenosti" mužů a žen v kontrastu s logem rakouské kavárenské sítě resp. nápisem COMPANY, což mě, a věřím, že i vás, přivádí k mnoha úvahám nad podstatou Kamilovy fotografie resp. jeho vizi mužského a ženského světa. Chválím dobré a pozorné oko, nicméně bych ořízl, upravil kontrast, natočil, lehoučce přebarvil a nakonec však pochválil. :)

 

Lukášova (luke_666) fotografie se mi také moc líbí a musím v první řadě pochválit preferenci skvělého okamžiku před technickou dokonalostí, levá strana fotografie, jíž by mnozí označili za nedokonalou pro mě totiž vytváří celou fotografii. Dále bych se rád zastavil u velmi pečlivě zvoleného ořezu - testoval jsem různé jiné alternativy a nenašel jsem lepší. Parádní příklad koexistence dvou světů s jasným 

 

Musím říct, že každých 14 dní vidět, jak jste kreativní a kolik úžasných fotografií během této relativně krátké doby jste schopni vytvořit je inspirující určitě nejen pro mě. Dnešní téma bylo však poněkud složitější na interpretaci, a tak na příští dva týdny vyhlašuji nové, hravé a možná i snazší téma: DĚTSKÝMA OČIMA resp. svět z dětské perspektivy. Již teď se nemohu dočkat vašich oči-otevírajících fotografií nahraných nejpozději do 17. července 2012 do naší flickr foto skupiny a označených TAGem odclonenoFMdeti.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.