Ben Fink - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

S milým úsměvem na tváři vás i dnes, jako každé úterý již po více než jeden rok, vítám u našeho dalšího článku z projektu THE BEST FOTO "THING", jehož jádrem je jedna a jediná otázka o fotografování: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" Každý týden se tak máme šanci setkat s odpověďmi jedněch z nejlepších fotografů a fotografek světa a přiblížit se o krok blíže k lepším fotografiím. Minulý týden se s námi podělila o svoji odpověď úžasná fotografka jménem CHEYENNE ELLIS a dnes mám to potěšení mezi námi přivítat fotografa se jménem Ben Fink a nabídnout vám i jeho odpověď.

BEN FINK je profesionální fotograf z New York City, jehož specializací je fotografování jídla pro některé z nejlepších kuchařů v Americe. Své vzdělání získal na Memphis College of Art a University of Memphis v Tennessee, kde studoval malování, historii umění a grafický design, nicméně po přestěhování do New York City se začal zabývat fotografováním jídla a dnes spolupracuje s klienty jako Bobby Flay, Paula Deen, Jacques Pepin, Eva Longoria, Ted Allen, Helman's Mayonnaise, American Express, Cullinary Institute of America a mnoho dalších.

© Ben Fink

© Ben Fink

A jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" zní:

Přestěhování se do NYC z malého města na jihu USA. Když jsem žil v menším městě, musel jsem dělat mnoho různých druhů fotografií. V New York City jsem se však musel odlišit od všech ostatních fotografů a tehdy jsem se začal specializovat na jídlo. Neznamená to, že se ti pokaždé podaří vyšplhat na vrchol žebříčku tvého odvětví, ale když žiješ, jíš a dýcháš tím, co děláš, je to úplně o něčem jiném.

Více informací o fotografovi jménem Ben Fink a jeho skvělé fotografie naleznete na benfinkphoto.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

With a kind smile on my face I welcome you today, just like every Tuesday, at our next THE BEST FOTO "THING" article which is constructed around the one and only photography question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" Thanks to that question and kindness of some of the best photographers in the world we can read a new answer to that question and subsequently get one more step closer to making better photographs. Last week a wonderful photographer CHEYENNE ELLIS shared her amazing answer and today I have another great photographer for you, Ben Fink:

BEN FINK is a professional photographer based in New York City who specializes in food photography and is working with some of the best cooks in America. He received his education at the Memphis College of Art and the University of Memphis in Tennessee where he studied Painting, Art History and Graphic Design. After moving to NYC, though, Ben Fink became interested in food photography and nowadays he's making breath-taking delicious-looking photographs and also working with wonderful clients such as Bobby Flay, Paula Deen, Jacques Pepin, Eva Longoria, Ted Allen, Helman's Mayonnaise, American Express, Cullinary Institute of America and many more.

© Ben Fink

© Ben Fink

And his answer to our question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

Move to NYC from a small city in the South (USA). When I lived in a smaller city I had to do many different kinds of shoots. In NYC I had to distinguish myself from all of the other photographers, and that's when I chose food as my specialty. It doesn't always mean you'll climb to the top of your field, but if you live, eat and breathe what you do, that makes all the difference.

For more information and many beautiful photographs please visit benfinkphoto.com.