FOTO MISE: JEDEN Z MOMENTŮ V ŽIVOTĚ ČLOVĚKA - souhrn fotografování

Když jsem dnes ráno otevřel odkaz se všemi fotografiemi přidanými do této foto mise na téma JEDEN Z MOMENTŮ V ŽIVOTĚ ČLOVĚKA, nevěřil jsem svým očím a neustále se mi zvětšoval úsměv na tváři. Tolik výborných fotografií už jsme dlouho neměli a navíc se kromě pravidelných fotografů a přátel odcloněno.com mezi námi objevují i nové tváře, čehož si moc vážím a vítám mezi námi fotografy: Jakub (dzaky_cz), Jakub Elcner (ElcikFoto), Volejda, Jan Vrba (Vrbaak) a těším se, že i příště je mezi námi opět uvidím. :) A ještě jedna věc, dnes jsem to nevydržel a pod záplavou krásných fotografií jsem se rozhodl pro uveřejnění více než obvyklých pěti...

Nejvíce mě zaujaly dvě fotografie Pavola Parikrupy, které mě hned od prvního pohledu vtáhly do sebe. Jak běžec na trati, tak talentovaná fotografka Paula a junior Parikrupovi v retro hospodě symbolizují úžasné situace, do nichž se mnozí z nás nemáme problém vžít a začít přemýšlet o našich vlastních životech či životech našich dětí, přátel, kamarádů, ... Vystihnutí tématu hodnotím na jedničku a obě fotografie mi berou dech nejen svou technickou kvalitou.

 

Tomáš Valenta opět také nezklamal a přidal do našeho flickr poolu úžasnou fotografii, která určitě visí někde na zdi v podobě velkého obrazu v domě spokojených rodičů. Kdybych mohl na titulní stranu tohoto souhrnu dát tři fotky, byla by určitě mezi nimi. Podobně jako u fotografií, co přidal Pavol, bych rád pochválil úžasnou atmosféru, perfektní kompozici, smysl pro detail i drahocenný výraz mladého kluka. Wow!

 

Volejdova akční fotografie z posledního zvonění je také úžasným příkladem jednoho z momentů v našem životě a výraz obou spolužáků mi vykouzlí úsměv na tváři pokaždé, když se na ně podívám. Fotku bych však lehce upravil, abych zvýraznil zachycený moment. Přijde, že by jí prospěl ořez, trocha retuše vpravo dole, úprava světlých a tmavých tónů a nakonec transformace do B&W, což přítáhne více pozornosti k subjektům a jejich výrazům a méně k ostatním ne-příliš důležitým částem fotografie. Jedná se však o úžasný snímek. ;)

 

Jakub (dzaky_cz) vytvořil také parádní fotografie nejvíce z přidaných se mi líbí tato s mladou dívkou v kavárně, ze které kombinace zadumaného výrazu, deníku, světla nad její hlavou i okna symbolizujícího tisíce nápadů a možností tvoří výborné foto. Převedl bych ji ale do B&W pro koncentrování divákovi pozornosti více na slečnu, než na hezkou kombinaci okolních barev, která třebaže je hezká (ta kombinace), tak do příběhu nepřidává tolik informací, abych ji považoval za důležitou. Jinak se opět jedná o pečlivě zkomponovanou a výbornou fotografii. Následující Jakubovu fotografii s pouličním muzikantem bych ořízl, ale jinak k ní nemám výhrad a moc se mi líbí.

 

Když jsem mezi fotografiemi uviděl snímek Blanky Novotné, uviděl jsem intimní moment z rána po běhání, který mě také opět vtáhl do sebe a připomněl nejedno z mých ran. Navíc pozitivně hodnotím odvahu namířit fotoaparát na sebe sama a děkuji za přidání této fotografie do naší foto mise! 

 

Luboše Račanského také mezi námi opět rád vidím a jeho fotografie momentu ze života mladých rodičů je také absolutně úžasným příkladem snímku zapadajícího do našeho tématu i milou vzpomínkou. Přidal bych kontrast, ale jinak nemám výhrad a rád bych také vyzdvihl symbol srdce, který z fotografovaných rodičů "vytvořil". :)

 

A na závěr jsem vybral fotografii Jakuba Elcnera, kterou bych rád ořízl a zvýraznil detaily v tmavých i světlých místech pro vytažení paralely mezi člověkem sledujícím danou chvíli a závodníkem, jenž ji právě prožívá. Skvělý nápad, perfektní načasování, výborná kompozice a nápis PRESS pouze dopomáhá zmíněné paralele pozorovatele versus člověka, který daný moment žije. Výborné!

 

Jakou krásnou foto misi jsme měli, že?! Moc všem děkuji, udělali jste mi obrovskou radost a už teď se nemohu dočkat na příště, až uvidím desítky dalších povedených fotografií. A jaké téma si dáme? V poslední době jsme tu měli relativně hodně rozhovorů s fotografy zabývající se street fotografií, a tak na příštích 14 dní vyhlašuji téma STREET PHOTOGRAPHY! Své fotografie prosím přidejte nejpozději do 19. června 2012 do naší flickr foto skupiny a nezapomeňte je označit TAGem odclonenoFMstreet.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.