Roger K. Snider - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Týden uplynul jak voda, a tak je čas zeptat se dalšího úspěšného fotografa na naši jednu a jedinou otázku o fotografování: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?", která nás provází THE BEST FOTO "THING" projektem zde na odcloněno.com. Minulý týden se s námi podělil o svoji odpověď výborný fotograf jménem BIL ZELMAN a dnes mám to potěšení představit vám dalšího fotografa jehož jméno je Roger K. Snider:

ROGER K. SNIDER je profesionálním fotografem ze slunné Kalifornie, konkrétně z Los Angeles, kde se specializuje na tvorbu editoriálních fotografií i snímků pro reklamu. Tím však jeho foto-aktivita nekončí, a proto jej často nalezneme i na cestách po celých USA, kde fotografuje jeho dětskou vášeň tzv. Big Rigs neboli velké, umělecky upravené tahače

Jako malý kluk toužil po tom, že, až bude velký, stane se řidičem právě zmíněných tahačů. Nicméně po absolvování první hodiny fotografování na vysoké škole se směr jeho života lehce pozměnil. Nakonec úspěšně dokončil studium bakalářského oboru Kreativní fotografie na University of Florida a vydal se do San Francisca na západní pobřeží USA, kde si začal vyšlapávat cestu profesionálního fashion fotografa a později dokonce přesídlil do kulturního centra Ameriky, New York City. 

Po určité době fotografování módy pro editoriál v NYC se však fotograf Roger K. Snider ocitl v letadle s režisérem dokumentu o Big Rigs a po několika větách se dohodli, že spolu budou spolupracovat právě na tomto dokumentu, což zažehlo jeho dětskou vášeň, a tudíž jej dnes najdeme jak s modelkami, tak velkými umělecky upravenými stroji.

A nyní jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?":

Ta nejlepší věc, kterou jsem kdy udělal, abych byl lepším fotografem bylo rozhodnutí se jít za srdcem mého "vnitřního dítěte" resp. fotografování velkých tahačů. Výběr subjektu, ke kterému máš emocionální vazbu je jistou cestou k tomu, aby ses stal velmi dobrým fotografem a aby ses neustále snažil stát tím nejlepším fotografem, jakým můžeš být.

Více informací o fotografu jménem Roger K. Snider a jeho úžasné fotografie naleznete na ultrarigsoftheworld.com a rogerksnider.com

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

A week passed by like a blink of an eye and therefore it's time to ask another successful photographer our one and only photography question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" which guides us through-out this project we call THE BEST FOTO "THING". Last week an amazing photographer BIL ZELMAN shared his answer with us and today I am pleased to introduce you to a photographer Roger K. Snider and share his answer:

ROGER K. SNIDER is a professional advertising and editorial photographer living in Los Angeles, CA. That's not his only photography-related activity though, he also travels the United States of America to make beautiful photographs of his childhood passion - the Big Rigs. 

As a little boy Roger K. Snider used to dream about driving a big beautiful rig. But after attending his first college class in photography his life changed a bit. He gratuated the University of Florida and received his BFA in Creative Photography, moved to San Francisco to learn the ropes of the fashion photography business and after a while moved again this time to New York City to pursue his career in the fashion photography industry even further. 

After a while of specializing in editorial fashion photography Roger K. Snider found himself on a plane sitting next to a director of a documentary film on big rigs and after talking for a while they decided to work together.  This lit up the passion of a little kid dreaming about the big rigs again and for that reason we can find him in front of a beautiful model as well as big, usually customized, machine. 

And his answer to our question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

The best thing I have ever done to be a better photographer was deciding to follow the heart of my inner child and shoot big rigs. Picking a subject matter that you have an emotional response to is a sure way to become really good at shooting and pushing yourself to be the  best photographer you can be.

You can find out more about Roger K. Snider and see his beautiful photographs at ultrarigsoftheworld.com and rogerksnider.com.