Necháváte své fotografie odležet?

Před několika týdny jsem měl chuť podívat se na nějaký film či video o fotografování, a protože jsem celou svou kolekci měl shlédnutou, vyrazil jsem na YouTube a začal hledat něco nového pomocí slov jako photographer a photography. A našel jsem! Našel jsem skvělé video, jehož název ani fotografa, který v něm hovořil, si teď bohužel nevzpomínám, avšak jedna věta mi, jako obvykle, zůstala v mysli a často si ji při editování svých fotografií připomínám:
Někdy je fotografie napřed vašeho vědomí, a tak až časem objevíte nové věci, na které jste dříve nebyli připraveni. Nemažte tedy své fotografie!
Sometimes an image is ahead of your consiousness - so over time you'll discover new things you weren't yet ready for. So don't delete your photographs!
Někdy naše "připravenost" může trvat roky. Sám u sebe jsem ale za dobu svého focení vypozoroval, že mi stačí přibližně týden. Samozřejmě jsou situace, kdy je třeba dodat fotky klientům co nejrychleji a v takovém případě jsem schopen hotové snímky odeslat do druhého dne a někdy i dříve. I když raději jsem, když nemusím a nechám si je alespoň na týden odležet, jelikož díky tomu již "nežiji" právě zažitým momentem v době stisku spouště a můj náhled na vytvořené fotografie je mnohem více objektivní a kritický, což mi samozřejmě pomáhá v selekci těch nejpovedenějších fotek resp. dodání toho nejlepšího produktu, který jsem svým klientům či sobě schopný dodat.

A vůbec nejlepší je tuto metodu aplikována na osobní projekty, neb u nich na nás nikdo nechvátá a většinou si můžeme dát tolik času, kolik potřebujeme, že?! Zrovna v současnosti mám na disku připraveno přibližně třicet tisíc několik měsíců starých fotografií, z nichž jsem již vybral cca. 400 snímků, jenž potřebuji ještě dále zpracovat a těší mě, že v ohledu na rozsah mého osobního projektu si mohu dovolit nechat je prvně uzrát.
Jednu věc však musím dodat: i když to je na jednu stranu skvělý přístup k editování a mně velmi vyhovuje, je na stranu druhou třeba dát si pozor na zbytečné zahálení a odkládání práce z důvodu "nedostatku času" a jiných rozumových odůvodnění na jindy... na to mám ale své fotografie ale moc rád a věřím, že vy ty vaše také. :) 
 
Necháváte své fotografie "odležet"?