FOTO MISE: Atmosféra plná ENERGIE - souhrn fotografování

Věřím, že jste si po druhém dlouhém květnovém víkendu příjemně odpočinuli a jsem rád, že jste i během tohoto období vzali do ruky fotoaparát a přispěli do naší dnešní foto mise na téma Atmosféra plná ENERGIE. Těší mě aktivita mnohých z vás a jsem rád, že nám foto mise dobře fungují. 

Nejvíce mě zaujala fotografie Tomáše Valenty, který nám do poolu naší skupiny na flickru přidal plivače ohně a dalších několik parádních fotografií. Osobně bych tuto fotografii ořízl, abych přítáhl více pozornosti k hlavnímu plivači (omlouvám se, musel jsem vyretušovat vodoznak, abych jej nepůlil - na druhé originální fotografii již je). Dále bych lehce přidal na barevných tónech, abych vizuálně zvýšil pocit energie. Z hlediska plamene, pokud bylo fotografováno do RAW, bych vytvořil dvě verze fotografie, jednu pro plamen a druhou pro zbytek scény a ve Photoshopu bych je dal dohromady pro více detailu. Jinak se ale jedná o parádní fotku a jsem rád, že se takový snímek v naší foto misi objevil.

 

Matěj Krč mě také mile překvapil se záplavou jeho velmi povedených fotografií, z nichž byla také radost vybírat ty z mého pohledu nejvíce povedené. Prvně jsem vybral ženu s knihou, protože ve mně na první pohled vůbec nevzbuzovala "atmosféru plnou energie", ale nakonec při delším pohledu a zamyšlení mi začal Matějův záměř docházet. Snímek bych trochu ořízl, aby dole nic nebránilo plynulému pohledu na fotku. Jinak chválím a podotýkám, že modrá okna jsou skvělým detailem!

 

Miki Gerlašinský opět nezklamal a přidal nám do foto mise další z jeho skvělých fotografií, ke které téměř nemám výhradu. Kdybych viděl zaťatou pěst, byla by fotka více "energická", ale jinak skvělá práce a díky, Miki! 

 

Při prvním pohledu na fotografii Kamila Staše, jsem původně moc netušil, o čem je řeč, ale nakonec to i mě opět došlo. Navíc jsem moc rád za tuto fotku resp. Kamilův nápad, díky němuž mi ukázal to, co mě absolutně nenapadlo, když jsem si představil zadání této mise. Čistá přírodní konkurence a energický boj o místo na slunci. Přidal jsem kontrast, zvýšil lehce barevnost a jas, abych navodil v divákovi více pocitu energie. Líbilo by se mi také více, kdyby pravý výhonek Kokošky pastuší tobolky tam byl celý, ale jinak super nápad!

 

A na závěr opět fotografie Matěje Krče, která je parádně zpracovaná, třebaže k ní mám dvě malé poznámky. Slunce dle mého názoru soupeří o mé oko s balónky a "hlavním dějištěm", a proto bych se jej snažil dostat za balónky, které bych tím také rozsvítil. A zadruhé bych spodní stranu ořízl pro čistou křivku kola. Vím, že jsem možná trochu velký detailista a fotografie je to skvělá už tak, ale... :)

 

Dělá mi nezměrnou radost tyto foto mise pořádat a hlavně publikovat souhrny plné skvělých fotografií. Jsem rád, že se mezi námi nachází mnoho výborných a do tvoření zapálených fotografů a fotografek a třebaže vám to někdy časově nevyjde, jsem rád, že se k foto misím nepřestáváte vracet. Rád bych poděkoval i Pavolu Parikrupovi za jeho neutuchajicí inspiraci.

A jaké si dáme téma na příště? Chtěl bych využít současného dění ve Finsku a Švédsku, a tak vyhlašuji téma: HOKEJ! resp. co to pro vás znamená, když se hraje mistrovství světa v ledním hokeji a minimálně půlka národa sedí před televizemi, počítači, telefony, ... a fandí. Své fotografie označte TAGem odclonenoFMhokej a přidejte je prosím nejpozději do 22. května 2012 do naší flickr fotoskupiny. Již teď se nemůžu dočkat, s jakými parádními snímky opět přijdete!

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.