FOTO MISE: Tipy k fotografování - JEDEN Z MOMENTŮ V ŽIVOTĚ ČLOVĚKA

Téma současné foto mise JEDEN Z MOMENTŮ V ŽIVOTĚ ČLOVĚKA se mi osobně moc líbí a doufám, že vám také, neb je to vlastně jeden z důvodů proč většina z nás fotografuje. Zachytit ten správný moment v životě našem nebo úplně neznámých se snaží tatínkové a maminky i fotografové zabývající se dokumentární, svatební, sportovní, portrétní a další fotografií. A mnozí vizuální umělci s fotoaparátem v ruce se také vydávají cestou street photography.

Navíc fotografie jednoho z momentů v životě člověka může být zachycením jakékoliv chvíle, kterou v životě zažíváme my, naši blízcí a nebo úplně cizí lidé. Například v ulicích města či na návsi v době špičky může pozorný fotograf získat tisíce snímků skvělých obyčejný i neobyčejných životních událostí, které se odehrávají kolem něj.

Zmáčknutí spouště v tu pravou chvíli, kdy se nám kompozice, výraz i ostatní elementy začnou vizuálně ladit a dají nám možnost vytvořit perfektní fotku jsou často k nezaplacení. Naštěstí se takových momentů v našich životech objevuje nekonečně mnoho a na ulici dvojnásob, a proto máme možnost nejen zkoušet fotit stále dokola, ale také se můžeme v zachytávání momentů neustále zlepšovat a tvořit úžasné vzpomínky a často i umělecká díla. 

Nicméně já bych vás nerad omezoval a natáčel pouze jedním směrem resp. vás v důsledku této foto mise nutil, abyste vyrazili do ulic a pouštěli se do street fotografování nebo fotografování pouze druhých lidí. Důležitým momentem v životě člověka je například i uvědomění, a tak fotografie scény, jenž nás dovedla k něčemu více či méně vyjímečnému, může být perfektním autoportrétem bez, ale klidně i s, naší viditelnou přítomností. V době zkouškového období, svateb, narození dětí, přípravy dovolené atp. nás situace přímo vybízejí k fotografování.

Tak dnešní téma se už nezdá být zbytečně obecné, že?! Když vám bude chybět inspirace, vyražte to ulic, avšak já věřím, že každý z nás určitě snadno přijde na skvělý moment a vytvoří dechberoucí scénu, kterou s radostí a nadšením do 5. června 2012 nahraje s TAGem odclonenoFMmoment na flickr do naší skupiny a potěší nejen své, ale i naše umělecké já. Osobně se už teď nemohu dočkat! :)