FOTO MISE: HOKEJ! - souhrn fotografování

Hokejový duch se z fanoušků českého i slovenského národního týmu pomalu vytrácí a u konce je i současná foto mise na téma HOKEJ! Než se však pustím do rozebírání dnešních fotografií, rád bych poblahopřál jak Česku, tak Slovensku za medailové umístění na letošním mistrovství, slyšel jsem, že se snažili. :) A nyní pojďme k fotografiím.

Nejvíce mě zaujala práce Karla Koláře, který se vydal do ulic Prahy a perfektně zachytil atmosféru očekávání dalšího gólu jednoho z českých fanoušků s pivem v jedné a klobásou v druhé ruce. Zároveň bych rád ocenil, že se Karel rozhodl fotografii převést do B&W, jelikož k dané atmosféře si snad ani nedokážu představit nic jiného. Jak se říká, když fotografujeme v barvě, fotografujeme oblečení, když fotíme černobíle, fotografujeme duši. Parádní snímek!

 

Další velmi povedenou fotografii přidal do flickr poolu naší skupiny Tomáš Valenta, jehož sice archivní, leč povedený snímek výborně vyjadřuje Tomášův postoj k hokeji jako čisté hře, kterou kluci, chlapy a někdy i ženy hrají pro lásku k hokeji samotnému. Převedl bych do B&W, abych lépe vystihl pohyb i například odlétající sníh o hokejky a dále navrhuji širokoúhlý ořez neb tento snímek je jak vystřižený ze scény nějakého filmu. Jsem moc rád, že se Tomáši našich foto misí účastníš!

 

Následující fotku fotografky jménem HOLASKA hokejového dresu se spínacími špendlíky přichyceným jménem FROLÍK bych také rád pochválil, třebaže by zasloužila trochu více práce. Po domácku vytvořené dresy pro mě vždy symbolizovaly radost ze hry a nadšení dětí hrajících si s kamarády v bruslích na rybníku či v teniskách na hrišti. Přidal bych na jasu fotografie, jelikož na můj vkus je poněkud pochmurná a příště při focení bych vytvořil méně zaneprázdněné pozadí. Jinak je to však parádní tématická fotografie.

 

Rád tě mezi námi opět, Luboši, vidím. Při pohledu na tvou fotku, se musím přiznat, že v tom mám trochu "hokej" a nejsem si úplně jistý souvislostí s naším tématem. Nicméně protože tě znám a vím, že tvé fotografie mají vždy něco více do sebe, než se na první pohled zdá, napadají mě dvě vysvětlení. V době zápasu jsi byl na svatbě, a proto takto vypadal tvůj hokej a nebo reaguješ na sešlost velkého množství příbuzných na této radostné události, kde máme většinou hokej v tom, kdo je kdo. :) V obou případech se jedná o skvělý nápad a zajímavý moment. Z hlediska kontrastu bych fotografii lehce doupravil a dále ořízl, abych přitáhl více pozornosti ke svatebčanům a nevěstě. Osobně mě velmi baví prohlížet si každého z nich a uvažovat nad tím, co se jim právě honí hlavou. :)

 

Tak další parádní foto mise za námi. Moc děkuji všem fotografům, kteří si našli čas a zúčastnili se našeho kreativního a radostného cvičení. Osobně jsem také vyrazil s fotoaparátem na Staroměstské náměstí, abych nasál atmosféru létajících vlajek a radostného výkřiku znějícím s každým gólem českých hokejistů, když v neděli vyhráli nad Finy. Pořídil jsem také několik snímků, avšak můj film stále leží vyvolaný a naskenovaný ve fotolabu a nějak nemám času nazbyt zajet do centra a vyzvednout si jej. Snad zítra...

A na jaké téma budeme fotografovat na příště? V nedávné době jsem se začal zabývat fotografováním momentů v ulicích města Prahy a musím říct, že mě tato aktivita otevírá oči každý den. Proto radostně vyhlašuji téma na příštích 14 dní odcloněno foto mise, kterým je: JEDEN Z MOMENTŮ V ŽIVOTĚ ČLOVĚKA. Své fotografie prosím přidejte do našeho flickr poolu nejpozději do 5. června 2012 a nezapomeňte jej označit TAGem odclonenoFMmoment.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.