Jak fotografovat se systémovým bleskem aneb Speedlights 101 na creativeLIVE

Fotografování se systémovými blesky je díky jejich finanční dostupnosti (ve srovnání se zábleskovými zařízeními) i snadné mobilitě stále více populární, a tak jsme se dočkali workshopu o fotografování s malými blesky i na creativeLIVE. Již tento víkend 18. až 20. května 2012 vždy od 18:00 našeho času bude profesionální fotograf Mark Wallace učit nás, začínající i pokročilé fotografy z celého světa, živě na vlnách creativeLIVE a konečně nám vysvětlí, proč je užitečné tyto malé pomocníky využívat. 

Mnoho fotografů ve svých začátcích říká, že fotografují pouze za přirozeného světla, protože je krásné a také dodávají, že umělé světlo blesků nemají rádi bla bla bla... :) Musím se přiznat, říkal to samé. A třebaže respektuji, že někomu se světlo blesků opravdu nelíbí, zjistil jsem, že po proniknutí do "tajů" techniky svícení, pročtení si velké většiny článků na strobist.com, shlédnutí kurzů o světle, ... jsem získal možnost vytvořit si hezké světlo kdekoliv a kdykoliv. Rád jsem změnil svůj názor a rozšířil pole své působnosti. 

Fotografování s bleskem je dalším nástrojem v brašně fotografa a umožňuje nám být více kreativní a v mnoha situacích fotografovat, jelikož bez blesku bychom neviděli nic než tmu a nebo by scéna nebyla tak zajímavá, jakou jsme schopni vytvořit. Doporučuji vám tedy na kurz Marka Wallace Speedlights 101 shlédnout ve zmíněný čas na creativeLIVE.com/live a využít svůj talent i s těmito malými pomocníky, které můžeme mít kdekoliv a stále při sobě. 

Fotografujete také s blesky nebo se teprve do této sféry hodláte proniknout?