FOTO MISE: Tipy k fotografování - HOKEJ!

Jak vytvořit pěknou fotografii na téma HOKEJ resp. jak čitelně vyjádřit, co to pro vás znamená, když se hraje mistrovství světa v ledním hokeji a minimálně půlka národa sedí před televizemi, počítači, telefony, ... a fandí? Můžeme začít doma v obýváku, v lepším případě na veřejném promítání a ještě v lepším případě ve Švédsku resp. Finsku přímo v místě dění nebo třeba v Praze v tramvaji. V tramvaji?

Ano v tramvaji, ale k tomu až za chvíli. Fotografie, jak si pravděpodobně snadno představujete mohou být například dokumentární, ale také se můžete pustit do tvorby různých zátiší, makro fotografií a jiných žánrů naší oblíbené činnosti. Někteří z vás by dokonce mohli jít tak daleko a vyjádřit své pocity o hokeji bez použití hokejově tématických předmětů. Jako třeba když přítelkyně sama doma večeří s plyšovým medvědem sedícím na druhé židli u stolu, protože přítel se rozhodl trávit večer v hospodě sledováním hokeje s kamarády na plátně a ona má neodkladnou práci doma... To vás ale možná zbytečně zavádím do smutnějších vod a třebaže se na takovou situaci dá hledět i s nadhledem a úsměvem na tváři, pojďme raději dál, k něčemu radostnějšímu. Dnes mám pro vás tři konkrétní a časově nenáročné tipy:

  • Pro ty z vás, co nemají čas na dlouhé vymýšlení složitých scén a organizování deseti lidí kolem svého fotoaparátu, bych navrhl fotografii člověka s telefonem, z jehož displeje resp. z bojového výrazu subjektu s namalovanými vlajkami na tváři pod každým okem je nám jasné, na co kouká resp. komu fandí. Subjekt bych usadil do neobvyklého prostředí a fotografoval.
  • Vzpomínám si, že jsme jako malí kluci často na hřišti před barákem se sousedy z okolí hráli "hokej" v zimě v létě se žlutým tenisovým míčkem a hokejkami, což by také určitě vydalo za výbornou fotografii. Nejsem si jist, jestli se děti v dnešní době baví podobnou aktivitou, ale v takové situaci by se dala pořídit také hezká fotografie plná nadšení, sportovního chování a zdravé soutěživosti bez zbytečného plánování. 
  • Každý z nás ale hokeji nefandí a mnozí se už nemůžou dočkat, až bude po finále. Nicméně si alespoň v tramvaji v době utkání užívají volných sedaček, a tak poloprázdná tramvaj s hodinami ukazujícími dobu špičky by také mohla být skvělou příležitostí pro parádní a neobvyklý snímek.

A to je pro dnešek vše. Nerad bych vám do focení příliš kecal, neb jsem si vědom toho, jak jste kreativní a už teď se nemohu dočkat vašich jako obvykle skvělých fotografií nahraných na flickr, označených TAGem odclonenoFMhokej a přidaných do naší flickr foto skupiny nejpozději do večera dne 22.5.2012.