COLORPOP: Nejlepší barevná fotografie - vyhlášení

Abych byl upřímný, vybírat tu nejlepší barevnou fotografii z téměř třiceti zaslaných snímků na foto-misní email a fotek přidaných do naší foto skupiny na flickru, které jsou navíc všechny povedené, není nic snadného. Prvně jsem přemýšlel, že bychom mohli o té nejlepší fotce hlasovat, ale nakonec jsem si řekl, že je nutné vzít zodpovědnost do vlastních rukou a bez ohledu na původ snímku vybrat ten v mých subjektivně objektivních očích nejlepší.

Fotografie jsem porovnával převážně podle jejich umělecké kvality i toho, jak opakovaně přitahovaly moji pozornost a jak jsem každou z nich začínal mít více a více rád. Méně pozornosti jsem pak věnoval technickým detailům, protože po technické stránce byly všechny fotky spíše více než méně povedené.

Nakonec hlavní souboj probíhal mezi snímky talentovaných fotografů Petra Vyšohlída a Pauly Parikrupové. Pauly fotku jste již mohli vidět na titulní stránce středečního souhrnu naší pravidelné foto mise. Na tyto dvě fotografie bych se mohl dívat s láskou každý den a nejradši bych to dal oběma, nicméně musím zvolit pouze jednu...

Tak tedy po douhém uvažování, porovnávání a zamilovávání se do jedné fotografie více než do druhé jsem učinil rozhodnutí, že dnes je tou nejlepší barevnou fotografií, jejíž autor/ka získá slíbený balík přednastavení pro úpravy fotografií v Adobe Photoshopu COLORPOP VOLUME I. v hodnotě 179 amerických dolarů od skvělé fotografky jménem Dina Douglass, za což jí moc děkujeme, následující fotografie... PETRA VYŠOHLÍDA s názvem The Tree Of Life (Strom života).

The Tree of Life © Petr Vyšohlíd

Moc se mi líbí, jak Petr vede divákovy oči pomocí plaňkového plotu ke krásnému a upřímnému úsměvu své ženy a dále jak využívá napětí mezi dolní hranou fotografe a hnědou rukavicí k upozornění na svého budoucího potomka v bříšku Ivky. Dále oceňuji kmen stromu uprostřed, který naše oči prvně zastavuje u zmíněného úsměvu a dále nás jeho téměř opadaný stav v kontrastu s rostoucím bříškem upozorňuje na přirozený koloběh života. Skvělé světlo, trojúhelníhová kompozice, nádech nadčasovosti a perfektní barevná sladěnost už jen vše završuje a v mé mysli jsem pak nemohl rozhodnout jinak.

Moc děkuji všem, kteří se zúčastnili. Všechny fotografie mě potěšili a jsem rád, že jste měli odvahu se přidat. A jak se vám líbí Petrova fotografie?