FOTO MISE: NEJLEPŠÍ BAREVNÁ FOTOGRAFIE - souhrn fotografování

Vážení a milí fotografové resp. přátelé a kamarádi, výběr z fotografií, jež jste vytvořili a přidali do naší flickr foto skupiny k současnému tématu NEJLEPŠÍ BAREVNÁ FOTOGRAFIE je dechberoucí, jedna fotka lepší než druhá. Osobně mě vždycky potěší, když vidím kolik skvělých a kreativních fotografů je mezi námi, a proto, i když vybírání pouze pěti nejlepších pro mě nebylo snadné, je to skvělá aktivita u níž se neustále usmívám a dělám ji rád. Potěšilo mě také, že vedle pravidelných účastníků zájezdu se této mise zúčastnili i fotografové, jejichž tvorbu jsme tu dlouho neviděli, navíc s radostí vítám nově příchozí, konkrétně Tomáše Valentu, který tvoří parádní fotografie nejen lidí, ale i květin. Vy byste ale určitě rádi už věděli, kdo získá slíbené kreativní přednastavení pro Photoshop od fotografky jménem Dina Douglass, že?! Je to ta první fotografie, nebo si nechávám to nejlepší nakonec? 

Ať už je to tak, či onak, nerad bych opomněl vybraných pět fotografií, u nichž se chci, jako v každém souhrnu našich foto misí, zastavit a podělit se o můj názor na ně nehledě na COLORPOP, na který přijde řeč až nakonec. ;)

Nejvíce mě ve flickr poolu naší skupiny zaujala fotografie Pauly Parikrupové, kterou si nedokážu představit jinak než v barvě a navíc je to jedna z mála fotografií, u které naklonění fotoaparátu má smysl a pomahá sdělit, o co na fotce jde. Využití barev a jejich kombinací je perfektní i všechny technické detaily snímku jsou bez chybičky. Důvodem pro vybrání fotografie na titulní stranu dnešního souhrnu však není pouze její technická stránka, ale hlavně ta emocionální navíc Paula svou fotkou řekla vše bez zbytečných okolků a detailů a ještě potěšila mé obě oči. Skvělá práce!

 

Další povedenou fotografií s úžasným příběhem resp. zprávou je následující fotka Vladimíra Mira alias hpnvsn, která perfektně ukazuje na nesprávné vnímání ženské krásy resp. povrchnost některých členů (mužů i žen) naší společnosti. Osobně bych v tomto případě ubral na saturaci, jelikož mi přijde, že se potom z anonymní ženy stane "objekt" a divákovi lépe dojde, co chtěl básník říct. Nicméně jsem Vladimírův záměr možná nepochopil a pouze vařím v hrnci vodu. V obou případech se ale jedná o výbornou fotografii!

 

Pavol Parikrupa nás ani tentokrát nezklamal a vytvořil krásný portrét zaměřený nejen na barevnost, ale i příjemnou atmosféru a zobrazení ženy s hezkýma očima. Pozice ruky není úplně lichotivá, avšak díky barevnému prstenu mi nevadí a v kombinaci s jeho kruhovým tvarem a křivkami jejích vlasů, tváří a neodolatelnému pohledu očí s náznakem úsměvu schovaném pod jejími prsty parádně drží divákovu pozornost u fotografie. Osobně bych jemně přidal na saturaci, i když se jedná pouze o detail. Na tvé fotografie se vždy rád podívám Pavol.

 

Rudolfa Vlčka už jsme tu neměli, jak je rok dlouhý! Rád tě mezi námi vidím a moc se mi líbí tvá reakce na fotbal prostřednictvím povedené fotografie. Velmi mě zaujala kombinace bílé a červené barvy, kontrast i dobře zachycená textura míče. Náznaky soudržnosti, týmového ducha, ale i napětí a rivality se skrývají v této skvělé fotografii, v níž si každý najde to své.

 

Na závěr jsem do dnešního výběru vybral opět výborný příklad kombinace a využití barev ve fotografování a to v podání Petry Schützové. Podobně jako u Pavola bych přidal jemně na saturaci a vlevo nahoře bych ubral jeden rozkvétající tulipán, ale jinak je vše, jak má být. Rád jsem tě mezi námi opět viděl, Petro.

 

Také máte po shlédnutí vybraných fotografií takovou radost jako já? Jedna fotka lepší než druhá, že?! Moc vám všem děkuji, že jste opět, jako každých 14 dní vytvořili pro naši foto misi něco krásného a svým talentem potěšili nejen mě, ale i ostatní. A na jaké téma se zaměříme po další dva týdny? ATMOSFÉRA PLNÁ ENERGIE. Své fotografie prosím označte TAGem odclonenoFMenergie a přidejte je nejpozději do 8. května 2012 do naší flickr skupiny. Foto tipy k tématu budou samozřejmě online zde příští středu.

A jak to tedy bude s oceněním té nejlepší barevné fotografie a kdo získá COLORPOP Photoshop Actions Volume I. v hodnotě 179 USD zdarma? Napínal jsem vás dlouho, co?! Nicméně ještě nějaký čas budu muset, protože toto byly jen fotografie přidané na flickr, mě ještě čeká přidat do výběru ty zaslané na email fotomise@odcloneno.com, a protože to nechci uchvátat, tu nejlepší fotografii, jejíž autor získá přednastavení od Diny Douglass, vyberu a publikuji zde na odcloneno.com blogu tento pátek 27. dubna. :)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.