fotografovani-praha-foto-expo-2014

odcloneno.com flickr skupina

rss-feed-odcloneno-fotografovani

Vyhledávání
Sobota
IV142012

Továrna na supermodelky aneb smutný příběh ze Sibiře

Téměř každý fotograf se čas od času ocitne v situaci, kdy se mu naskytne možnost spolupracovat s modelkami z různých koutů světa ať už u nás v republice či v zahraničí. Zajímavě se ale na svět modelek podívala výtečná fotografka jménem Anastasia Taylor-Lind, na jejíž fotostory Siberian Supermodels mě upozornil Juergen Buergin na Google+.

Jak píše na online stránkách blogu VII The Magazine Anastasia namířila svůj fotoaparát na budoucí supermodelky resp. adeptky na nejfotografovanější ženy světa, které každý zná z časopisů VOGUE, Elle a jim podobným, aniž by kdokoliv věděl resp. si uvědomoval, čím si takové ženy (čti často příliš mladé holky) prošly.

Dokument výše je samozřejmě v angličtině, ale díky skvělým fotografiím Anastasii Taylor-Lind i videu je člověku jasné, o co jde a na celou věc se dívá se strnulým výrazem a naplno otevřenýma a poněkud smutnýma očima. Alespoň tak tomu bylo v mém případě, když jsem viděl, jak se malé pětileté holčičky učí aplikovat makeup, chodit "jako modelky" nebo když jsem si přečetl, že mnohé z nich cestují po světě a díky jejich agentuře si nevydělají ani na cestovní náklady a zůstávají v jejich dluhu.

Nechci být však pouze emotivně naladěný a rád bych se na věc podíval i více racionálními brýlemi a zamyslel se nad alternativním osudem mladých dívek bez možnosti modelingu, bohužel k tomu nemám dostatek informací, a tak mi nezbývá, než se alespoň podělit s vámi o tuto relativně smutnou story.


« INTERVIEW: fotografka Shavonne Wong - o focení módy s mladou fotografkou | Main | KONSTRUKTIVNÍ KRITIKA - fotografie #30: Top of the World »

Reader Comments

There are no comments for this journal entry. To create a new comment, use the form below.

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
Some HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>