FOTO MISE: Fine Art - souhrn fotografování

S radostí konstatuji, že foto mise na téma FINE ART se nám v rámci možností zase hezky vydařila. Dnes pro vás však nemám pouze souhrn a zadání nového tématu, ale také možnost získat pomoc s úpravou fotografií v hodnotě 179 USD zdrarma. O tom ale až za chvíli...

Při souhrnném pohledu na všechny přidané fotografie mě nejvíce zaujala ta Vojtěchova, která se mi líbí její komplexností, zpracováním i nápadem. Osobně bych přidal trochu kontrastu a lehkou vinětu, pro ztmavení spodní části snímku, ale jinak nemám k technické ani umělecké stránce výhrady. Parádní práce!

 

Další skvělou fotkou je Smutné vejce Pavola Parikrupy reagující na současnou situaci v republice. Oceňuji skvělý nápad, výborné zpracování i technickou stránku fotky. Na Pavolovy fotografie se vždycky těším a jsem rád, že i tentokrát se mu podařilo vytvořit fotografii, na níž může být on i my pyšní. 

 

Fotografie uměleckého procesu od fotografa/fotografky jménem Holaska (vítám tě mezi námi) je sice poněkud přímočará, ale díky dobrému nápadu s vytvořením vlastní umělecké práce a jejím zahrnutím do fotografie, jsem ji nemohl nezahrnout. Z hlediska zpracování barev bych ubral na modrých, aby černá černá byla a z technického hlediska bych příště fotografoval s delším a ne se širokoúhlým objektivem, abych se vyhnul soudkovitosti, ale jinak s radostí konstatuji: pěkná zpracování FINE ART tématu!

 

Kamil vyfotil a přidal také hezkou fotografii. Osobně mám takové snímky velmi rád. Přijde mi však, že dole je trochu více místa, a tak bych ořízl... a když už jsem byl v Aperture, přidal bych i na sytosti barev. Jinak je to ale parádní fotografie perfektně vystihující naše současné téma.

 

A na závěr jsem vybral fotografii Zdeňka Materny, který mě mile rozesmál, jelikož jeho řešení se blíží tomu, jaké by nám poradil i král Šalamoun. Moc se mi líbí tvé myšlení, Zdeňku, a chválím, co můžu! 

 

Moc všem děkuji za účast na foto misi na téma FINE ART, osobně si myslím, že je velmi vydařená a mrzí mě, že jsem nemohl vybrat více než 5 fotografií, protože například Gábina nebo Luboš vyfotografovali také skvělé kousky.

A nyní již k tématu na příště i možnosti získat Photoshop Actions COLORPOP od jedné z TOP 10 svatebních fotografů a fotografek na světě z roku 2011 jménem Dina Douglass alias Andrena Photography. O samotném produktu, který můžete získat zdarma si můžete přečíst více ve včerejším THE BEST FOTO "THING" s Dinou, kde se i dozvíte, co dělat pro jeho získání. 

A jak to souvisí s foto misí? Rád bych vám však zvýšil šance a jednomu z vás pomohl k parádním Photoshop Actions (přednastavením barev, jasu, ...) zvané COLORPOP Volume I prostřednictvím následující foto mise na téma NEJLEPŠÍ BAREVNÁ FOTOGRAFIE. V pravidlech foto misí je, že fotografie nemají být z archivu, ale vyfotografované v průběhu každých 14 dnů a to bych rád i pro tuto foto misi zachoval, nicmeně ti z vás, kteří se zúčastní mise s novou fotografií mohou zaslat i snímek z archivu na email fotomise@odcloneno.com, jak jsem uvedl včera a zvýšit si tak šance na výběr a získání COLORPOP v hodnotě 179USD od Diny Douglass zdarma. Moc si vážím toho, že nám tato možnost byla nabídnuta a doufám, že se Actions budou líbit.

Své fotomisní fotografie prosím jako obvykle označte TAGem odclonenoFMcolorpop a přidejte je do naší flickr foto skupiny nejpozději do 24. dubna 2012, kdy končí i možnost zaslání fotky na zmíněný email.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.