INTERVIEW: fotografka Emily *Emmy*Lee - mladá a talentovaná autoportrétní fotografka

Přeji vám krásný sluneční den a vítám vás u dalšího pondělního interview s talentovanou a mladou fotografkou, která se specializuje na tvorbu úžasných fotografií netradičně ve spolupráci se svou laní.

emily-fotografka.png

Emily *Emmy*Lee je mladá studentka střední školy, která ve volných chvílích často vezme svůj fotoaparát a tvoří zajímavé autoportréty, jenž překypují kreativitou a nadšením mladé fotografky.

Co tě inspirovalo k tomu, aby ses stala fotografkou?

Nemyslím si, že by mě přivedla k fotografování pouze jedna věc, nicméně jednou z nich bylo určitě nadšení z možnosti zachycovat momenty a emoce. Vím, že je to taková obecná odpověď, avšak nebojíme se všichni, že ty nejdůležitější chvíle naŠeho života zapomeneme? Fotografování je pro mě skvělý způsob, jak je zaznamenat.

Jaké elementy bys řekla, že tě jako umělkyni ovlivňují?

Slunce má rozhodně velký vliv na mé fotografie, fotím venku, kdykoliv je to možné a mám moc ráda, jak světlo dokáže kompletně změnit atmosféru celé fotografie.

Co pravidelně děláš, abys ses jako fotografka neustále zlepšovala a neztratila svou kreativitu?

Sleduji ostatní fotografy a fotografie, jež tvoří. Inspiruje mě to k tomu, abych se podívala sama na sebe a uvědomila si, kam až můžu dojít. Svou kreativitu neztrácím snadno, hlavně když jsem obklopena tvořivostí ostatních lidí.

Jak jsi se dostala k tvorbě autoportrétů?

Začala jsem fotit své portréty, protože jsem chtěla blíže poznat a naučit zacházet se svým fotoaparátem. Chtěla jsem fotit, co nejvíc jsem mohla, ale protože jsem neměla kolem žádné modelky, začala jsem sama se sebou.

Plánuješ své fotografie dopředu, nebo jsi spíš spontánní při jejich focení?

Tahle otázka mě tak trochu rozesmála, jelikož plánuji své fotografie dopředu, avšak 90% z nich jsou vytvořeny spontánně. Obvykle to chodí takto: zprvu vidím finální fotografii ve své hlavě (světlo, úhel fotoaparátu, výřez, kompozici, oblečení, svoji pózu etc.), ale jakmile se na scénu podívám ve svém fotoaparátu, je mi jasné, že musím několik věcí změnit. Většina fotografií, jež spatří světlo světa, jsou tedy vymyšleny v posledních chvílích mého focení, než Mia (laň) přestane poslouchat a já neztratím své světlo.

Co bys řekla, že dobrý autoportrét by měl vždy obsahovat?

Dobrý autoportrét by měl vždy obsahovat emoce, a ty nějakým způsobem, tvarem či formou divákovi následně zprostředkovat.

Myslíš, že díky postavení se před objektiv svého fotoaparátu změnilo tvou perspektivu na sebe sama?

Tvorba autoportrétů mi dala příležitost se vyloupnout ze skořápky a nebát se riskovat. Například jsem lezla na strom, kde jsem přibližně 5 metrů od země přichytila své šestimetrové pozadí nebo jsem ležela v ledovém potoku, nosila po lese těžká zrcadla, postavila vesnici z povlečení či ve večerní róbě skočila do bazénu. Nebojím se tedy riskovat a zažít dobrodružství, které bych jinak nezažila.

Kdyby za tebou někdo přišel s otázkou, co má dělat, aby byl/a lepším fotografem/kou, co bys poradila?

Nejlepší radu, kterou bych mohla někomu dát, aby se stal/a lepším fotografem/kou je, aby neustále fotografovali. Fotografujte vše a bežte ven v různých denních dobách a naučte se pracovat s přirozeným světlem. Také ovládněte manuální režim svého fotoaparátu, vím, že je tak zprvu náročné fotografovat, ale je to důležité.

Co je důležitější fotografka a nebo její vybavení?

Fotograf. K čemu je člověku to nejlepší vybavení, když neví, co s ním?

 

Zaujaly vás fotografie dnešního fotografa? Více jeho skvělých fotek najdete na: http://www.flickr.com/photos/52619846@N06/

© Copyright Emily *Emmy*Lee 2012 Všechna práva vyhrazena pro všechny fotografie v tomto článku.

klikněte pro více informací o tomto projektu a pro již publikováné rozhovory

Stojí toto interview za TWEET twitteru, LIKE na facebooku či +1 na Google+? Tlačítka jsou kousek níž vlevo.