FOTO MISE: TAKTO VYPADÁ MOJE JARO - souhrn fotografování

Foto mise od foto mise jsou vaše fotografie, které tvoříte vždy v intervalu čtrnácti dní lepší a lepší. A já z toho mám obrovskou radost. Téma již dnes uplynulé foto mise bylo TAKTO VYPADÁ MOJE JARO a mnohé vaše snimky jsou určitě nejen pro mě inspirativní. Z poolu naší foto skupiny na flickru jsem vybral vždy, dle mého názoru, nejlepší zástupce různých nápadů a dnes se o ně rád podělím.

Nejvíce se mi zalíbila fotografie Petry Schützové, která vypráví příběh jara pomocí dvou rovin. Ustupující nevraživé podmínky nahrazuje nový život. Myslím si, že je to skvělé zpracování našeho tématu. Lehce jsem zvýšil saturaci popředí pro jeho ještě lepší oddělení od pozadí, nicméně je to jen malý detail a před Petrou dnes smekám svůj pomyslný klobouk.

 

Další skvělou a krásně vtipnou fotografii, třebaže alergie není žádný vtip, vytvořil Pavol Parikrupa. Moc se mi líbí volba jednoduchého a velmi dobře zpracovaného námětu i limitovaný počet věcí na scéně. Když jsem po nějaké chvíli, co jsem si prohlížel tuto černobílou fotografii, zahlédl na flickru, že byla vytvořena iPhonem, řekl jsem si: "Dobrý fotograf i s "obyčejným foťákem" dokáže vytvořit skvělou fotku." Jen tak dál!

 

Kateřina Srbecká také vytvořila úžasnou fotku. Osobně mám moc rád pohled na opadané stromy probouzející se ze zimního spánku na ještě nezoraných polích a jsem rád, že Katka vyrazila ven a pořídila tento snímek. Osobně bych jej ořízl, nicméně ostatní fotografčiny volby a rouhodnutí se mi moc líbí.

 

Fotografie Betty Schulzové mám moc rád a těší mě, že ti to i pro tuto foto misi vyšlo, Bětko. Na tvých fotografiích mám moc rád netradiční perspektivu a nebojácnost zkoušet nové věci. Lakované jarní nehty, probouzející se půda i riflové kalhoty k sobě báječně ladí. Sám bych si asi trochu při focení pomohl od několika drobných detailů, ale to není nic, co by klonovací razítko v editoru fotek nezměnilo. Také bych příště nastavil vyšší clonu pro hloubku ostrosti pokrývající všechny "předměty" na fotce. Jinak parádní tvorba, jako vždy! 

 

A na závěr jsem vybral fotografii Vojtěcha P., která skvěle vykresluje naše jarní rána plná krásného zlatého světla prodírajícího si svou cestu skrz zamrzlá okna našich domů. Parádní nápad a skvělá perspektiva!

 

Musím se vám přiznat, poslední dobou je pro mě čím dál větší radost psát tyto souhrny našich foto misí a se zalíbením sleduji, jak se vaše umělecké duše neustále vyvíjejí.

Minulý týden, jsem v tipech k focení tohoto jarního tématu psal o své zkušenosti s focením pro tuto foto misi, nicméně celý minulý týden jsem proležel v posteli, byl jsem rád, že jsem mohl produkovat články, ale film jsem nebyl schopný nechat vyvolat, a tak fotografie bohužel nemám. Doufám, že mi odpustíte.

A jaké téma si dáme na příště, na jakou stranu fotografování se vydáme? Pojďme zkusit něco, co jsme tu ještě nikdy předtím v konkrétní formě neměli: FINE ART. Jinými slovy pojďme na foto misi na téma VÝTVARNÁ FOTOGRAFIE! Nejste si úplně jisti, co tím mám na mysli, počkejte na příští středu na tipy a info. ;)

Své fotografie prosím přidávejte do naší flickr foto skupiny do 10. dubna 2012 a označte je TAGem odclonenoFMfineart.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.