FOTO MISE: VŽDYŤ JEN TO JEN KUS PAPÍRU! - souhrn fotografování

Přeji vám krásné skoro jarní ráno! Teploty nám pomalu rostou, slunce se nám ukazuje stále více a je i větší radost fotografovat nejen uvnitř, ale i venku. Co říkáte? Dnešní fotografie byly vytvořeny všechny uvnitř, avšak to vůbec nevadí a musím konstatovat, že jsem velmi mile překvapen. Vlastně se mi stalo něco, co se mi nikdy předtím za více než rok foto misí nestalo... všechny fotky jsou po technické i umělecké stránce parádní a já v podstatě nemám co kritizovat! Než se však pustím do chválení, rád bych mezi námi přivítal Vojtěcha P., jehož fotografii také neleznete mezi vybranými.

Nejvíce mě zaujala fotografie Jaroslava Pekárka, jehož jednoduchý a přesto perfektní nápad (dle mého názoru) kraluje dnešnímu souhrnu foto mise na téma: Vždyť je to jen kus papíru! Dále se mi líbí umístění lodičky do levé spodní části, která se chystá jakoby odplout. Správný "přístup" k penězům resp. to jak si jich vážíme a nevážíme není vždy snadná věc, a tak se mi moc zamlouvá Jaroslavovo zpracování a zlehčení celé situace nejen volbou růžového pozadí.

 

Vždyť je to jen kus papíru... a přesto jsme schopni pomocí takové běžné věci jako je papír, světla a stínu vytvořit skvělou fotografii - tentokrát v podání Gábiny Svobodové. Výborný a originální nápad, jako vždy, Gábi. Možná bych se pokusil využít barevnosti a pomocí barevných filtrů na blesku vytvořit zajímavé a vzájemně se prolínající odstíny, nicméně to už je jenom můj pohled. Tvé zpracování je parádní.

 

Trojexpozice lodičky Luboše Račanského je také skvělým příkladem lidské tvořivosti a představivosti, kdy pomocí několika skladů máme hračku na celé odpoledne. Pamatujete? Na této fotografii mě zaujalo, že jsem zprvu netušil, o co se jedná, nicméně po objevení známých tvarů mi bylo jasno a objevil se mi úsměv na tváři.

 

V podobném duchu vidím i fotografii Pavola Parikrupy, jehož "Špatné zprávy" mě také na několik minut zaměstnaly. Pavol, jak vidíte, má zvládnutý převod do B&W a jeho odstíny šedé jsou perfektně vyvážené a třebaže jeho fotka není úplně a jasně čitelná - doteď nevím na co konkrétně se dívám, je plná emocí a divákovi je jasné, co Pavol sděluje. Skvělý kousek!

 

A na závěr Vojtěchova fotografie skládanek origami, která mě také neustále vede k zamyšlení nad jejím příběhem, vím, že tam je, jen ho zatím nevidím a pokaždé, když se na fotku podívám přemýšlím nad ním... výborná práce!

 

Tak to by bylo téma VŽDYŤ JE TO JEN KUS PAPÍRU! Sešly se nám výborné snímky, že?! Osobně mám velkou radost. Při úvaze nad tématem na příště jsem si říkal, že bychom mohli dát něco obecnějšího a při pohledu do kalendáře na datum příští středy mi bylo jasno, co budeme fotografovat: TAKTO VYPADÁ MOJE JARO. Foto tipy přidou na první jarní den příští středu a fotografovat budeme do 27. března 2012. TAG pro tuto foto misi je odclonenoFMjaro. Označte s ním prosím své fotografie, po jejich přidání do naší flickr foto skupiny. Přeji dobré světlo a když nebude, tak si jej vytvořte! ;)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.