Todd Glaser - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

S velkou radostí vás dnes vítám u dalšího vydání našeho fotoprojektu, ve kterém se každý týden ptáme jednoho z nejlepších fotografů světa na jednu a jedinou otázku o fotografování: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" Sám jsem se za posledních 10 měsíců a více než 45 odpovědí naučil o focení více než jsem čekal a ještě větší potěšení mi činí, že se o každou z nich s vámi zde a vždy v úterý mohu podělit. Minulý týden se s námi o tu svoji podělil fotograf CHARLES HARRIS a dnes tu máme kreativního fotografa a umělce jménem Todd Glaser:

TODD GLASER je profesionální fotograf z kalifornského San Diega, odkud vyjíždí do vzdálených a mezi surfaři vyhlášených lokalit jako je North Shore of Hawaii či Fiji, kde tvoří fotografie, jež jsme zvyklí vídat na předních stránkách časopisu Surfer a jemu podobným.

Todd začal jako surfař. Postupem času však zjistil, že jej bavilo i fotografovat, a tak před více než deseti lety začal fotit a budovat kariéru profesionálního fotografa. Dnes fotografuje pro Surfer magazine, sbírá ocenění a pokud nesedí za monitorem svého počítače či v letadle, užívá si života plného slunce, vln a uvolněné atmosféry s fotoaparátem po jeho boku.

A na moji otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" odpověděl:

Je těžké říct, co je ta jedna a nejlepší věc, kterou jsem kdy udělal, abych zlepšil svoji tvorbu. Člověk může nalézt tolik elementů, které mu mohou pomoci, aby se zlepšil a navíc kdo ví, jestli kroky k lepším fotkám jednoho člověka nepovedou k nezájmu o focení druhého. Ve fotografování můžeme nalézt tolik pravidel a předem promyšlených a ideálních expozičních časů a clon, které fungují... nicméně čas od času je OK opustit tradiční vzorce a dělat to, z čeho má člověk prostě dobrý pocit. Nakonec vše, co ve fotografování děláme, je zachycování momentů, nehledě na způsob či nástroj pro jejich zachycení. Chvíle je chvílí, a tak je lepší využít našich společenských schopností oproti pouhé závislosti na tom, jestli máme nebo nemáme ten "nejlepší" fotoaparát či objektiv. Myslím, že když jsem si konečně uvědomil, že to, co zaznamenáváme je moment v čase tak, jak jej vidíme, tak pak tvoříme ty nejlepší fotografie bez ohledu na to, co fotíme. Dobré světlo však také neškodí!

Více informací o fotografu Toddu Glaserovi a jeho skvělé fotografie naleznete na tglaser.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

It gives me a great pleasure to welcome you here today and share the next "issue" of our current photo-project in which every week we ask one of the best world photographers the one and only photography question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" Ten months and 45 answers later I am personally learning more about photography than I ever expected and I hope you do too. It is also an amazing feeling to share such knowledge with you and I am glad there are great photographers willing to share their "secrets". Last week CHARLES HARRIS gave us his answer and today we have another amazing photographer here. His name is Todd Glaser:

TODD GLASER is a professional photographer based in San Diego, CA from where he's going to world renowned surfing places such as the North Shore of Hawaii or Fiji where he makes photographs we are used to seeing on the cover of the Surfer Magazine and other publications.

Todd started surfing as a young boy and being also interested in photography he naturally made the transition from the board behind his camera. It's been over 10 years since he gradually started building a career of a professional photographer and today he works as a staff photographer for the Surfer Magazine, collects awards for his images and if he's not sitting behind a computer or on a plane he enjoys the beautiful life full of sunlight, waves and mellow atmosphere with a camera in his hand.

And his answer to my question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

It is hard to say what the single best thing is that I have done to better my work. There are so many elements to improving your work and who is to say what one person's improvements may lead to another person's lack of interest. With photography there can be so many rules and pre-thought out ideal shutter speeds and apertures which work, but there are times when it is ok to let go of the traditional formula and stick with what feels right. At the end of the day all we are doing in photography is capturing moments, regardless of how we do it, or what tool we used to capture it, a moment is a moment and using our social skills rather than solely depending on having the "best" camera or lens, I think that when I finally realized what it is that we are capturing is a moment in time in the way that we see it, we are creating our best work regardless of the subject matter..nice light doesn't hurt either!

You can find out more information and see his beautiful images at tglaser.com.