FOTO MISE: Pod povrchem - souhrn fotografování

Po sněhu na většině našeho území už není ani památky a jaro nám pomalu začíná klepat na dveře. Třebaže mám zimu rád, jara se už nemůžu dočkat a z fotografií současné foto mise se zdá, že mnozí z vás také - minimálně proto, že focení venku bude zase o něco jednodušší a fotografovaní lidé nebudou mít červené nosy, což ušetří i čas strávený ve foto editoru na počítači, že?! A z pohledu na vaše fotky je zřetelná ještě jedna věc, opět nám přibývá množství fotografií a kreativních účasntníků foto mise, což mě hřeje u srdce, neb čím více šikovných a nadaných lidí tu máme, tím snadněji se společně zlepšujeme a o to je i větší zábava. Srdečně mezi námi vítám Blanku Novotnou a jsem rád, že jsem mezi fotografiemi opět našel i snímky Kateřiny Srbecké či Zdeňka Materny.

Nejvíce ze všech mě tentokrát zaujala fotografie Pavola Parikrupy (nahoře) a jeho rozzlobeného automobilu pod povrchem čerstvé sněhové nadílky. Technicky je fotografie solidní, ale co se mi na ní hlavně líbí je Pavolův nápad - přecejen platí, že v jednoduchosti je krása a také je to úžasný komentář k sněhovým přídělům, kterých jsme si v únoru relativně dost užili. 

 

Dalším parádním snímkem je fotografie Blanky Novotné, jejíž sněženka se hrdě žene za sluníčkem. Fotku bych lehce vlevo dole ořízl, abych vytvořit více napětí a přitáhl divákovo oko ke květu sněženky, ale jinak je to moc hezká fotografie s dobře promyšleným pozadím, třebaže červenohnědý kamínek bych příště dal stranou.

 

Interpretace tématu Pod povrchem František Glombek zpracoval také skvěle, sice bych nezahrnul gradient do fotografie a přidal bych na kontrastu, nicméně přirovnat trnovou větvičku s poupaty, řekněme, k dnešní společnosti či životu jedince je velmi zajímavé. Nástrahy nás čekají všude, nicméně je na každém, jak se s realitou vypořádá a třebaže na povrchu se může člověk zdát jako nepřístupné individuum, pod povrchem se s největší pravděpodobností skrývá dobrý život...

 

Kamil Zachar také přidal zajímavou fotografii do poolu naší flickr skupiny a označil ji TAGem odclonenoFMpovrch, kdo ví, co se nachází pod na první spořádaným porchem každého z nás, že?! Mírná rotace vlevo dle mého názoru pomůže odstranit problém v rohu vlevo nahoře a také hezky srovná linie do pravidelnějšího vzhledu. Jinak se mi moc líbí jak zpracování, tak i nápad pro vytvoření této fotografie.

 

Nad fotkou Katky Srbecké jsem chvíli přemýšlel a váhal, jestli ji mám zařadit do dnešníšního výběru, ale po chvíli mi bylo jasné, že nemůžu udělat jinak: Pod povrchem fotografky s brašnou přes rameno a jejího drahého vybavení se skrývá tvořivý člověk jehož kreativní řeka, i když se jeví zamrzlou, proudí pod ledem jako o závod. Kompozice je moc pěkná, přidal bych na kontrastu a ubral na saturaci barev, ale jinak parádní nápad, třebaže řeka možná není řekou... :)

 

Opět jsem s velkou radostí psal dnešní souhrn našeho fotografování na téma POD POVRCHEM a už teď se nemohu, jako obvykle, dočkat, na snímky, které vytvoříte na příště. Chtělo by to nějaké dobré téma, že?! Možná něco obecnějšího, ale přitom dostatečně konkrétního? VŽDYŤ JE TO JEN KUS PAPÍRU! by mohl být zajímavý námět na tvorbu krásných fotografií, co říkáte?! Příští středu, jako obvykle publikuji několik tipů, abych vám dal odrazový můstek, ale klidně už se do focení pusťte hned a na nic nečekejte! Fotíme do úterý 13. března 2012 a nezapomeňte, prosím, své snímky nahrané na flickr obohatit o TAG odclonenoFMpapir.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.