Lincoln Barbour - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

"Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" je otázka, která fotografa přivede k hlubšímu zamyšlení se nad svou kariérou i jeho uměním. Ti více úspěšní ji většinou znají a ti méně ji stále hledají, což je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl přivést tyto dvě skupiny dohromady a pomoct i inspirovat. Jak jste si po více než čtyřiceti publikovaných článcích všimli, ta otázka je vždy stejná, avšak každá odpověď je unikátní a každý si musí nalézt tu svou. Minulý týden se s námi podělil o tu jeho výborný fotograf JAMES MORGAN a dnes mám to potěšení podělit se s vámi o další inspirativní článek a odpověď skvělého fotografa jménem Lincoln Barbour:

LINCOLN BARBOUR je oceněný profesionální fotograf žijící ve městě Portland ve státě Oregon, USA, který se specializuje na fotografování domů i domovů, jídla i nápojů, lidí i jejich životních stylů. Lincoln ale nebyl vždy úspěšným profesionálním fotografem, jakým je dnes. Jednoho dne, v době dot-com krize na americkém trhu, se mladý web designér rozhodl, že je čas na změnu kariéry, a protože měl k fotografování docela blízko, pozval na oběd profesionálního fotografa architektury jménem Philip Beaurline, aby zjistil, co by kariéra fotografa obnášela. Na obědě však Lincoln Barbour nezjistil pouze co a jak, ale dostal i nabídku pro Philipa pracovat. Po dvou letech se však Lincoln rozhodl osamostatnit, s Philipem se rozloučil a po focení čehokoliv co mohl ve Virginii se přestěhoval se svou přítelkyní a dnes manželkou do Portlandu, kde díky několika dobrým rozhodnutím jeho kariéra nabrala na obrátkách.

© Lincoln Barbour - Home Decor

© Lincoln Barbour - Home Decor

Nyní Lincoln tvoří komerční, reklamní i editorální fotografie domů, domovů i jejich designu, jídla, architektury i životního stylu lidí pro klienty jako Nike, Oracle, Red-Bull, bon appétit, Computer Arts, Elle Decor, Jessica Helgerson Interior Design, GBD Architects Inc., Mahlum Architects, SRM Architecture & Design a mnoho dalších.

© Lincoln Barbour

© Lincoln Barbour

A na moji otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" odpověděl:

Řekl bych, že ta nejlepší věc, kterou jsem kdy udělal, abych byl lepším fotografem bylo založení denního fotoblogu. To mě vážně přinutilo k focení nové tvorby, nalezení mého hlasu a sdílení v komunitě podobně naladěných fotografů. Vydrželo mi to 2 roky a nyní publikuji fotky čas od času, jen když mám něco, o co se chci podělit. 

Můj fotoblog býval oddělený od mé hlavní webové stránky, ale před rokem jsem je spojil. Můj fotoblog se jmenuje Ides of May (narodil jsem se 15.května) a na www.ides-of-may.com najdete tam vše, co jsem publikoval od ledna 2007 do dnešního dne.

Více informací a skvělých fotografií dnešního fotografa naleznete na lincolnbarbour.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

"What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is the question that usually brings photographers into a deeper thinking about his career and his art. The more successful ones already know their answer, but the less fortunate are still in pursuit of one of their own which is one of the reasons behind this project. To bring them together. To help. To inspire. After over forty published answers later you probably noticed the question is always the same, but the answers are always unique and everyone has to find his/her own. Last week an amazing photographer JAMES MORGAN shared his with us and today I am glad I can share the one another great photographer Lincoln Barbour gave me:

LINCOLN BARBOUR is a professional award winning photographer based in Portland, Oregon who specializes in making photographs of homes, food and product and people's lifestyle. But Lincoln was not always the successful professional photographer he is today. One day while the dot-com world was crashing a young web designer by trade and photographer by heart asked a pro architecture photographer Philip Beaurline to lunch and ended up working for him to learn the ropes of commercial and editorial industry. Two years later Lincoln decided it was time to strike on his own and after shooting pretty much everything in Virginia he moved with his girlfriend (now wife) to Portland, OR where his career, thanks to several great desicions of his, really took off.

© Lincoln Barbour - Architectural

© Lincoln Barbour - Architectural

Nowadays Lincoln Barbour makes beautiful commercial, advertising and editorial photographs of homes, home décors, food, architecture and people's lifestyle for clients such as Nike, Oracle, Red-Bull, bon appétit, Computer Arts, Elle Decor, Jessica Helgerson Interior Design, GBD Architects Inc., Mahlum Architects, SRM Architecture & Design and many more.

© Lincoln Barbour - Martha Stewart Living Magazine

© Lincoln Barbour - Martha Stewart Living Magazine

And his answer to my question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

I would say the best thing I ever did to make me a better photographer was start a daily photoblog. It really forced me to keep shooting new work, find my voice and share in a community of other like minded photographers. I kept it up for about 2 years and now I just post to it from time to time when I have something I want to share.

The photoblog used to be a separate site from my main website, but a year ago, I merged the two. The title of my photoblog is called Ides of May (I was born on May 15th) and you can see everything I've posted since January of 2007 if you go to www.ides-of-may.com.

For more information and beautiful photographs please visit lincolnbarbour.com.