FOTO MISE: STINNÁ STRÁNKA KONZUMNÍ SPOLEČNOSTI - souhrn fotografování

Vítám vás u dalšího sourhnu uplynulé čtrnáctidenní foto mise na téma Stinná stránka konzumní společnosti. Hned zpočátku musím říct, že čím více vašich snímků jsem viděl, tím větší úsměv na tváři se mi tvořil. Moc se mi líbí, jak jste tuto misi pojali i fotografie, které jste vytvořili. Nejvíce mě zaujal snímek Jaroslava Pekárka, který člověka zaujme na první pohled - díky dobře zvolené perspektivě, kompozici i kontrastu mezi červenou plechovkou a černým pozadím. Každý detail má na fotografii smysl a zpráva je jasná. Lehoučce mě rušily světlé kamínky, které bych eliminoval, ale jinak je to úžasný nápad i zpracování. 

 

Další skvělý nápad měl Luboš Račanský, jehož fotografie se na první pohled zdá být obyčejným snímkem z metra, ale jakmile si člověk všimne nápisu vyklízení nemovitostí a dá si to do souvislosti se všemi těmi reklamami, stinná stránka je na světě. Volba černobílého provedení skvěle doplňuje Lubošovu vizi a já smekám svůj klobouk před parádní street fotografií.

 

Kamil Staš měl také výborný nápad ukázat rozdíl mezi čistým a znečištěným ovzduším. Fotografie je relativně dobře čitelná, avšak osobně bych trochu přidal na kontrastu a barevnosti, protože pak mi přijde modrá obloha více líbivá a krajina zahalená do smogu více odpudivá. Jedná se o parádní a originální zpracování našeho tématu!

 

 

Betty Schulzová také přispěla parádní fotografií na téma stinné stránky konzumu a deformace lidského vnímání krásy a dokonalosti. Jedinou "výhradu" mám ke slovům přidaným do snímku, které se mi tam úplně nehodí. Je to samozřejmě subjektivní názor a chápu, že mnohým by se to mohlo líbit. Já ale raději komunikuji prostřednictvím svých fotografií beze slov a když už využiji nápisy, zahrnu je do scény, přijde mi to totiž přirozenější. Ale jak říkám, je to pouze má osobní preference a rád bych doplnil, že na Bětky výborný nápad to nemá vliv, ten se mi moc líbí. Pokusil jsem se o alternativní interpretaci přidáním šumu a špíny pomocí foto-editoru pro ilustraci odchýleného pohledu společnosti na krásu. Super, originální a hlubokomyslný nápad!

 

Každá foto mise, ve které se objeví parádní fotografie se skvělými nápady mě vždy hřeje na srdci a o to snadněji se mi také píše souhrn. Fotografií nebylo tolik, jak jsme bývali zvyklí, avšak při pohledu z okna za posledních několik týdnů mi je úplně jasné, že jste měli asi úplně jiné starosti. Nicméně mě ten pohled také inspiroval k dalšímu potenciálně zajímavému a možná i hlubokomyslnému tématu pro naší příští foto mise: POD POVRCHEM.

Už máte hlavu plnou fotografií? Tak chytněte svůj fotoaparát s čerstvou baterií a prázdnou paměťovou kartou či filmem a vzhůru do kreativní tvorby! Své snímky prosím označte TAGem odclonenoFMpovrch a přidejte je nejpozději do 28.února 2012 do naší flickr foto skupiny. Už teď se nemůžu dočkat! ;)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.