Ian Ruther, chasejarvisLIVE a preference umění a kreativity před temnými krabicemi a objektivy


Před několika měsíci jsem měl to potěšení podělit se s vámi o odpověď skvělého fotografa jménem Ian Ruhter na naši jednu otázku o fotografování v rámci THE BEST FOTO "THING" projektu a dnes bych vás rád upozornil na další jeho vskutku pozoruhodné aktivity, o které se Ian v posledních několika týdnech s námi všemi prostřednictvím internetu podělil.

Jak pravděpodobně víte, Ian se řadí mezi fotografy, pro které se dobré umění neváže s těmi nejdražšími, nejmodernějšími a nejpopulárnějšími fotoaparáty současnosti, ale s těmi, jenž podporují jeho kreativní proces a tvorbu takových fotografií, aby se slučovaly s jeho vizí.

Mnohé tedy nepřekvapí jeho fotoaparát ve formě pojízdné dodávky pomocí kterého tvoří originální a jedinečné snímky o velikosti 120 x 150 cm, viděli jste ale jeho "wet plate" holgu, jíž vytvořil ve spolupráci s lomography.com? Osobně se mi takový nápad moc líbí a hravě strčí nový Tintype filtr, jenž v poslední době představil Hipstamatic, do kapsy. Mrkněte na video nahoře. ;)

A druhou avizovanou aktivitou je Ianova kolaborace s Chase Jarvisem na závěrečná epizodě chasejarvisLIVE pro rok 2012:


Jak víte idea tvorby skvělých fotografií s jakýmkoliv fotoaparátem bez výmluv na vybavení a s důrazem na fotografovu kreativitu, nespoutané osobní vyjádřování a dělení se o jeho vnitřní svět s okolním světem pomocí, jakéhokoliv zařízení, které je schopno zaznamenat svět kolem nás v řádu vteřin, je mi velmi blízká. A Ian a Chase i jejich subjekty z hudební scény to ve více než dvouhodinovém záznamu chasejarvisLIVE velmi dobře ilustrují.

Zkoušeli jste někdy něco podobného? Vyráběli jste vlastní fotoaparáty, objektivy, světla? Vytvořili jste někdy fotografii s přístrojem, od kterého by ani zkušený fotograf neočekával výsledek, jenž se vám povedl?