FOTO MISE: ZIMA, PROSINEC, SNÍH a VÁNOCE - souhrn fotografování

Abych vám řekl pravdu, po několika dnech strávených v klidu a pohodě s rodinou a přáteli se mi do dnešního souhrnu dvakrát nechtělo. Avšak jakmile jsem uviděl tolik skvělých fotografií na téma ZIMA, PROSINEC, SNÍH a VÁNOCE na flickru v naší foto skupině i v Události/Event na Google+, rázem se dostavilo nadšení a já se pustil do prohlížení, vybírání, kritického pozorování a nakonec ještě trochu editování. Sice to říkám téměř pokaždé, nicméně vaše fotografie mi vždy udělají radost a jinak tomu nebylo ani dnes.

Nejvíce mě zaujala fotografie Mirka Vrhela, kterého mezi námi moc rád vidím a společně s fotografy se jmény Jaroslav Klečka, Ro drich, Zdeněk Friedel a Michal Rejta vítám. I fotografku Petru Swaczynovou jsem mezi námi moc rád zase viděl. Teď už ale k Mirkově fotografii: Světlo je skvělé, lokalita úžasná, podmínky i denní doba parádní i kompozice a širokoúhlý formát se mi líbí. Osobně bych však lehce ořízl levou hranu, aby mé oči neutíkaly ze snímku a pravděpodobně, pokud bylo foceno do RAW, bych vytvořil dvě verze - jednu s dobře exponovanou oblohou a druhou s preferencí popředí a obě nakonec sloučil. Jinak ale parádní práce výborně vystihující naše foto-misní téma. Těším se na další fotografie, Mirku.

 

Dalším snímkem, který mě skutečně zaujal a se zalíbením k sobě přitáhl je následující černobílá fotografie Sabriny Stýblové. Úžasné foto na pokraji abstrakce! Přidal bych trochu více definice detailů a struktury, ale jinak také výborná práce, Sabrino. Hlavně se mi líbí tajemný nádech, jenž jsi do fotky vložila.

 

Moc pěkný snímek Martina Duchače, který potřeboval lehce upravit svou barevnou stránku je moc pěkným příkladem vyjádření toho, o čem pro mnohé Prosinec, zima, Vánoce, ... jsou. Láska, rodina, přátelství, ... Moc rád takové snímky vidím a jako milovník perníčků děkuji za skvělou fotografii. :)

 

Fotografie Luboše Račanského mě také vskutku zaujala. Černobílé provedení je více než vhodné a příběh o čase zímním, kdy je nutné mnohé "věci" odložit a nechat odpočinout je také namístě. Moc si vážím Lubošovi podpory i jeho fotografií a pokaždé jsem moc rád, když se jeden z jeho snímků na flickru či G+ objeví.

 

A na závěr jsem vybral na první pohled "obyčejný" snímek Jaroslava Klečky, který v sobě však skrýval potenciál a po krátké úvaze mě inspiroval k několikaminutovému experimenování. Nakonec bych rád navrhl tuto úpravu pro inspiraci či začátek plodné konverzace. Pokaždé mezi námi rád vidím nové a talentované fotografy. Co vy na to, přátelé?

 

Moc vám všem děkuji za další povedenou foto misi. Doufám, že jste si fotografování užili podobně jako já (minulý týden) a že se opět uvidíme za 14 dní u dalšího souhrnu našeho nového tématu, jímž je: NOVÉ ZAČÁTKY. Fotografovat můžete do příštího roku - do úterý 9.1.2013 a své snímky je možné přidávat na flickr do naší foto skupiny s TAGem odclonenoFMzac již teď a od příštího týdne to půjde i do Události/Eventu na Google+.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.