Ethan Hill - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

I dnes mám to krásné potěšení, kdy se s vámi mohu podělit o další ze série odpovědí některých z nejlepších fotografů světa na otázku "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?". Velmi si cenním každé z nich a s radostí bych rád poznamenal, že jsem se z mnohých naučil více, než jsem si původně představoval. Doufám však, že si z THE BEST FOTO "THING" projektu odnášíte ještě více. Minulý týden se s námi podělil o svoji odpověď úžasný fotograf ERIC OGDEN a dnes mám pro vás dalšího skvělého fotografa, jehož jméno je Ethan Hill:

ETHAN HILL je profesionální fotograf z newyorkského Brooklynu, který se specializuje na práci s lidmi a tvorbu jejich dechberoucích portrétů. Ať už tvoří v ateliéru nebo v domově, na zahradě, ... jednoho z jeho subjektů, každý portrét je něčím zvláštní a velmi osobní muži či ženě na fotografii. Ethan tvoří fotografie a pracuje s lidmi více než 10 let a za tu dobu se mu podařilo pracovat s úžasnými klienty, jako jsou magazíny Entertainment Weekly, Rolling Stone, Esquire, Food + Wine, Harper’s Bazaar, Newsweek, Time a společnosti typu Dell Computers, UPS a mnoho dalších.

© Ethan Hill - Grant Achatz, Alinea in Chicago - Food & Wine

© Ethan Hill - Grant Achatz, Alinea in Chicago - Food & Wine

A jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" zní:

Nemyslím si, že existuje jedna "věc", kterou každý může udělat a stát se lepším fotografem. Evoluce člověka jako fotografa zahrnuje mnoho bodů jak ve fotografování, tak v jakémkoliv jiném kreativním médiu, kde zažiješ něco, co tě navždy změní. Změní to způsob, jakým se díváš na svět, jak komunikuješ a přistupuješ k námětu, který ses rozhodl znázornit a zaznamenat. Zjistil jsem, že obecně jsou takové body zlomu neplánované náhody, které se jako kreativní člověk rozhodneš považovat spíše za kroky dopředu, než za chyby. Doufejme, že se ti to stane mnohokrát napříč tvojí kariérou a ne pouze jednou, neboť tak jako kreativní osobnost rosteš. Pokud bych však měl odpovědět na tuto otázku jaksepatří a musel zmínit pouze jednu "věc", o které si myslím, že z každého dělá lepšího fotografa, řekl bych, že má odpověď by byla: stále fotografuj a nikdy nepřestávej.

Více informací a skvělých fotografií dnešního fotografa jménem Ethan Hill naleznete na ethanhill.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

Even today I have the wonderful opportunity to share another answer one of the best photographer's in today's world gave me to my one and only photography question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" to share with you on this lovely Tuesday. I'm immensely grateful for all the amazing answers and photographers who are willing to share their time, knowledge and wisdom with us so we can all learn to be better photographers and keep on making our industry better every day. For example last week an amazing photographer ERIC OGDEN shared his insightful piece of advice with us and today I'm glad I can introduce you to another great photographer, Ethan Hill:

ETHAN HILL is a professional photographer based in Brooklyn, New York City, NY, who specializes in working with people and making their breathtaking portrait photographs. Whether he's working in studio or at his subject's house, office, garden, etc. his photographs always contain something special, something very personal making each portrait truly personal and revealing of the man or woman living in the moment in front of Ethan's camera. Ethan Hill's been making photographs for great magazines and companies such as Entertainment Weekly, Rolling Stone, Esquire, Food + Wine, Harper’s Bazaar, Newsweek, Time, UPS, Dell Computers and many more for well over 10 years, his work always convey's his own vision and no one else's... 

© Ethan Hill - Dallas Trombley, hobbiest boat builder - OUTSIDE Magazine

© Ethan Hill - Dallas Trombley, hobbiest boat builder - OUTSIDE Magazine

And his answer to our question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

I don't think there is one 'thing' that anyone can do to make themselves a better photographer.  There are many points in one's evolution as a photographer, or in any other creative medium, where you have a moment in your work that changes you forever.  It changes the way that you see the world, it changes the way you approach and engage with the subject matter you choose to illustrate and record.  I have found that generally those changing points are unplanned accidents that you as the creative person choose to recognize as a step forward rather than as a mistake.  Hopefully it happens to you many times in your career, not just once, because that's how you grow as a creative person.  If to answer the question properly there does have to be just one 'thing' mentioned that I think makes everyone a better photographer, I guess the response is just to keep taking pictures.  And never stop.

For more information about Ethan Hill and more of his wondeful photographs please visit ethanhill.com.