FOTO MISE: SVĚT MUŽE - souhrn fotografování

Přeji vám krásné ráno a vítám vás u dalšího souhrnu naší pravidelné dvoutýdenní foto mise. Před dvěma týdny jsme pečlivě prozkoumávali svět ženy a dnes se dostává na řadu i muž, jehož svět je také barvitý, hravý, někdy lehce alkoholem či rychlou jízdou rozmazaný, jindy striktně narýsovaný. Více nám však poví vaše povedené fotografie.

Jako obvykle jsem si pět fotografií, jež jsem po relativně dlouhém uvažování vybral do dnešního sourhnu, jednu po druhé otevřel v editoru fotografií a pečlivě je prozkoumával a uvažoval nad tím, jestli jim mám co vytknout. Před těžký úkol jsem se to postavil.

Nejvíce mě tentokrát zaujala fotografie Lukáše alias Luke_666, hlavně díky zkomponování mužské hlavy plné nápadů, ženy plné nápadů i skvěle umístěné pouliční lampy v uličce mezi Václavským a Jungmanovým náměstím do jednoho obrázku. Osobně jsem kolem tohoto promo plakátu prošel mnohokrát, udělal několik fotografií, ale žádná z nich nebyla tak dobrá, jako je tato. Skvělá práce, Lukáši a rád tě resp. tvoji tvorbu uvidím i příště.

 

Luboš Račanský také nezklamal a vytvořil parádní fotografii na současné téma zobrazující hned dvě generace mužského světa. Matějův výraz je k nezaplacení a věřím, že na tento moment bude rád, i kdyby jen prostřednictvím této fotografie, v dospělosti vzpomínat. Lehce moji pozornost odvádí vypínač v zadu, ale z povahy této fotografie mi to v podstatě nevadí. Předpokládám, že na fotografii je s dědou a musím podotknout, jak si jsou chlapy podobní. :)

 

Pokaždé, když se mezi námi objeví fotografie Petra Vyšohlída, mé srdce pookřeje. Jeho nezaměnitelný styl, vnímání světla, barvy i lidských citů a emocí mi vždy udělá radost. Motorkáři jsou na silnicích pro ostatní řidiče těžko identifikovatelní, a tak se mi moc líbí, že jsi nám Petře dovolil nahlédnout do duše jednoho z nich. Koukám, že to jsou také lidi. :) Jako obvykle skvělá fotografie, velmi dobře vystihující současné téma!

 

Fotografie striktního světa resp. stavebního plánu s ženou na jeho konci patří mezi parádní nápady fotografa s nickem Tpausa. Postav dům, sploď syna, zasaď strom. Skvělá připomínka leta starého přísloví. Rád bych pochválil kompozici, využití netradičních rekvizit i nápad samotný. Těším se na tvé fotografie i příště!

 

A na závěr jsem si nechal perfektně vytvořenou fotografii se vtipem Pavola Parikrupy, která mi vykouzlila úsměv na tváři hned, jak jsem ji uviděl. Perfektní příklad multiexpozice, dobrá volba monotónu i skvělý ořez a kompozice! Pavolovy fotografie mě také vždy rozsvítí a nabijou energií do dalšího dne. :) 

 

Jaká povedená foto mise! Nesmím však také zapomenout na nově příchozí talentované fotografy, konkrétně bych rád přivítal Michala Pisárčika, jehož fotografie byla také povedená a rád jsem mezi námi viděl po delší době i fotografa jménem Brano Ulbrich. A jaké téma si dáme na příštích 14 dní? Jak jsem minule avizoval, tentokrát nás čeká ZIMA, PROSINEC, SNÍH a VÁNOCE.

Své fotografie můžete přidávat na flickr do naší foto skupiny, tentokrát s TAGem odclonenoFMzpsv již teď a na Google+ to půjde jako obvykle od příští středy, po publikování několika tipů společně s mojí interpretací zimo-prosince-sněho-vánočního tématu. Fotíme do prvního svátku vánočního, jímž je tento rok úterý 25.12.2012. ;)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.