FOTO MISE: Tipy k fotografování - Toto mě zaujalo...

Toto mě zaujalo… je skvělé kreativní cvičení pro každého fotografa. Můžeme se na něj podívat jaksi zpětně a projít si všechny snímky v našich archivech z posledních několika dnů a vybrat ten nejlepší, a nebo můžeme udělat ještě lépe…

V průběhu následujících několika dnů si berme fotoaparát, jedno jaký, stále s sebou a mějme na mysli jednoduchou věc: až uvidím, něco, co mě zaujme, instinktivně a bez zbytečného přemýšlení to vyfotím.

Podstatou je nepřestat s prvním klikem, ale dívat se kolem sebe a fotografovat cokoliv nám přijde zajímavé, vždycky jednu až tři fotky a jít dál. A nakonec v pondělí či v úterý příští týden si projděte desítky svých vytvořených snímků, vyberte 10 nejlepších a podívejte se na ně zblízka. Co má každá z nich společného? Jaké závěry z pořízených snímků o sobě dokážete vydedukovat? Věřím, že budete mít štěstí, uvidíte něco nového a dozvíte něco o své vizi a pravděpodobně i svém stylu fotografování.

Fotografovat scény připomínající fotografie velikánů, jako je Kertész, Cartier-Bresson, Koudelka a jim podobní je dobré v začátku, ale časem by si měl fotograf osvojit vlastní názor na svět a tvorbu fotografií. A právě současná foto mise je nasměrována k tomu, aby vám v tomto úkolu pomohla. Sám takové cvičení dělám téměř každý týden a zásadně na film, abych viděl všechny snímky až najednou. Nemáte-li však filmový fotoaparát, stačí si vypnout displej. ;)

Již teď se nemohu dočkat vašich úžasných fotografií na Google+ v naší právě vytvořené G+ Event/Události i na flickru v naší foto skupině, kde je prosím označte TAGem odclonenoFMzaujalo. Uzávěrka je v úterý 13. listopadu v 22:00, přidejte se a poznejte svou kreativní duši o trochu víc.