Aline Smithson - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Často nemohu věřit vlastním očím, když se podívám na seznam úžasných fotografů a fotografek, jež jsme již přivítali zde na odcloněno.com blogu o fotografování nejen pro fotografy a kolik se jich s námipodělilo o úžasné odpovědi na naši jednu otázku o fotografování: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdyudělala a která z vás učinila lepší fotografku?" Například minulý týden nám úžasný fotožurnalista COREY PERRINE poradil, jak být lepšími fotografy a dnes jsem poctěn, že vám mohu představit další skvěloufotografu jejíž jméno je Aline Smithson:

ALINE SMITHSON je úspěšná fine art fotografka v současnosti žijící a tvořící převážně na jihu Kalifornie. Svou kariéru začala jako newyorkská fashion editorka, tedy v zaměstnání, kdy byla denně v kontaktu s úžasnými fotografiemi, s nimiž pracovala a kterými byla zajisté inspirována, což ji vedle přestěhování se na západní pobřeží časem dovedlo i ke studiu fotografování na vysoké škole a její nové kariéře.

© Aline Smithson

© Aline Smithson

V současnosti její CV skýtá dlouhý seznam výstav v galeriích a muzeích po celém světě, publikací ve významných periodikách jako je  PDN Magazine, Le Journal de la Photographie, Flak Photo, Lucida Magazine, Rangefinder Magazine a mnoho dalších. Tento rok byla také získala Rising Star Award od Griffin Musea, titulní stranu v PDN Magazínu v září 2011 a mnoho dalších.

Kromě své vlastní tvorby uměleckých fotografií Aline Smithson také publikuje blog-zín LENSCRATCH, na jehož stránkách jeho čtenáři po celém světě nacházejí inspiraci tvorbou prvotřídních fotografů z celého světa každý den.

A její odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělala a která z vás učinilalepší fotografku?" zní:

Věřím, že díky tomu, že do dnešní doby fotografuji na film, jsem získala respekt k samotnému procesu tvorby fotografií - zpomalené navíjení filmu, náročná práce pro "získání" tépravé fotografie během několika snímků i následné vyvolávánía zpracovávání filmu v temné komoře, nebo při jehoskenování, vnáší mnohem více resonance a důstojnosti do tohoto procesu.

Více informací a skvělých fotografiích Aline Smithson i informace o soukromých konzultacích a workshopech naleznete na alinesmithson.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

Many times, when I look at the list of all the amazing photographers who kindly shared their answers to our one and only photography question "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" with us here at ourblog about photography not only for photographers, I can't believe my eyes. For example last week a wonderful photo journalist COREY PERRINE shared his amazing experience with us and today I am honored to welcome another great photographer Aline Smithson and introduce her to you:

ALINE SMITHSON is a successful photographer based in Southern California who started working as a New York Fashion Editor. Throughout the time of being inspired by and working with some of the best images on a daily basis she was feeding her already present interest in art and once she moved with her husband to the West Coast Aline Smithson enrolled into grad school to study photography and gradually started her new career of a fine art photographer.

© Aline Smithson

© Aline Smithson

Her CV nowadays is ful of lists naming numerous exhibitions in museums and galleries all over the world, publications of her work in famous periodicals such as the PDN Magazine, Le Journal de la Photographie, Flak Photo, Lucida Magazine, Rangefinder Magazine to name a few. She has also received the Rising Star Award by Griffin Museum in 2012 and her list of awards goes on and on.

© Aline Smithson

© Aline Smithson

Besides being a wondeful artist and photographer Aline Smithson also runs an amazing blogzine LENSCRATCH in which she features some of the world's best photographers. You should definitely look at. 

And her answer to our question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

I believe that still shooting film has given me much more respect to the process of creating photographs - the slowed down nature of loading film, working hard to "get" the shot in a few frames, and then dealing with the film in the darkroom or through scanning, bring much more resonance and dignity to the process.

For more information about Aline Smithson and her amazing photographs please visit alinesmithson.com.