FOTO MISE: SVĚT ŽENY - souhrn fotografování

S úžasem jsem pozoroval vaše povedené fotografie, jak se postupně objevovaly na flickru pod TAGem odclonenoFMzeny i na Google+ v naší Události/Event. Svět ženy je minimálně zajímavý a vaše fotografie to jistě dokazují. Také jsem si všiml, že jsme již podobné téma na odcloněno.com měli, a tak je zajímavé vytvořené fotografie porovnat. Dost však úvodu a pojďme raději k dnešním fotografiím, že?!

Pavol Parikrupa opět zazářil, tentokrát fotografií ze křtin. Osobně se mi moc líbí zahrnutí více než jedné generace do snímku, volba monotónu i úžasná duchovní atmosféra, jíž Pavol perfektně zachytil. Za vyzdvihnutí rozhodně stojí i zvolená kompozice, která přidává na významu subjektům a zároveň vypráví zachycený příběh. Osobně by se mi moc líbilo, kdyby na zadní stěně visel tmavý kříž, nicméně to fotograf ovlivnit sám nemohl. Skvělá práce, jako vždy.

 

Další povedenou fotografii nám na flickr do naší foto skupiny přidal Tpausa, jehož mezi námi vřele vítám. Opět bych rád kladně ohodnotil orámování scény, kterou měl fotograf před sebou i jeho skvělý nápad. Lampa rostoucí z jejího ramena není úplně lichotivý detail, jinak se však jedná o parádní fotografii na téma Svět ženy, který nás, nebo alespoň mě, vede k zamyšlení se nad pozicí žen ve společnosti. Těším se na tvé další fotografie!

 

Rusalka ze zrcadlové studánky vytvořila hned několik povedených fotografií, z nichž mě nejvíce zaujala tato s autem parkujícím na chodníku a cedulkou pro kolemjdoucí. Úžasné! Navrhl bych černobílou alternativu s trochou ořezu pro přitáhnutí divákova oka blíže k ceduli a obecné zjednodušení scény, ale obecně je to povedená fotka. Sice mi úplně není jasné, co touto fotografií chtěla Rusalka říci, avšak mám dojem, že mi to časem dojde. :) Také tě mezi námi s radostí vítám, Rusalko, a těším se na tvé příští fotografie.

 

U fotografie Kamila Zachara je mi naopak vcelku jasné, co chtěl svoji fotkou říct a musím přiznat, že jsem moc rád, že se taková scéna v naší foto misi objevila. Těch hodin, co může uplynout při hledání té správné botičky, že?! :) 

Když jsem tuto fotografii prvně uviděl, představoval jsem si slečnu v modrých džínách a bílém tričku, jak sedí na zemi opřená o zadní stěnu, jíž tvoří žluté krabice, s mnoha páry kolem sebe, zabranou do mnohdy nejednoduchého úkolu nalezení té správné botičky se správnou barvou hodící se k co nejvíce věcem v šatníku.

Ta žlutá mi však stále vrtala hlavou, a proto bych vedle lehce netradičního ořezu navrhl i křížové zpracování jako, dle mého názoru, vhodnou alternativu. Super idea, Kamile!

 

A na závěr jsem si nechal fotografii Martina Duchače, kterého mezi námi na odcloněno.com také moc rád vidím a vítám jej mezi námi. S jeho "Strhanou" by se mnoho žen po dlouhém dni pravděpodobně ztotožnilo. Ubral bych na saturaci a pohrál si s barvami a kontrastem, abych využil pochmurné a unavené atmosféry, ale podobně jak v předchozích případech se jedná o parádní, třebaže netradiční, foto. 

 

Moc si vážím účasti jak ze strany mužů, tak ze strany žen na této misi. A abychom nerozebírali pouze "něžné pohlaví", na příštích 14 dní se vydáme do světa mužů. Moc se těším, až uvidím, co si společně pod slovy, SVĚT MUŽE, každý zvlášť a nakonec všichni dohromady představujeme.

Své fotografie můžete přidávat na flickr do naší foto skupiny, tentokrát s TAGem odclonenoFMmuzi již teď a na Google+ to půjde jako obvykle od příští středy, po publikování několika tipů společně s mojí interpretací světa mužského. Fotíme do úterý 11.12.2012 a pak budou Vánoce! :)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.