FOTO MISE: Toto mě zaujalo... - souhrn fotografování

originální fotografie

Jaká úžasná foto mise, že?! Mile mě potěšilo, kolik z vás se tento týden přidalo a doufám, že jste si fotografování a hledání něčeho zajímavého náležitě užili. Nejvíce mě potěšila fotografie našeho kamaráda Pavola Parikrupy, který jako obvykle pojal téma foto mise, Toto mě zaujalo..., po svém a vytvořil další skvělý snímek. Černobílé provedení, kompozice, světlo, malý Alex, jehož právě něco zaujalo i sám fotograf, který v pravém momentu stiskl spoušť jsou prvky zasluhující si nejen mé komplimenty. Další...

...parádní snímek pořídil také talentovaný fotograf jménem Tomáš Valenta, který během ranní cesty za kitováním nemohl udělat jinak, než vytvořit tuto povedenou fotografii. Osobně bych navrhl upravit ořez a lehce barvy pomocí nástroje na vyvážení bílé, ale jinak se jedná o krásnou chvíli, která by mě také určitě zaujala. Jsem rád, že ses s námi o ni, Tomáši, podělil. 

originální fotografie

 

Náš velmi dobrý odcloněno-kamarád a fotograf Kamil Zachar při procházce noční Prahou také pravděpodobně nemohl odolat aby nevytvořil tuto skvělou černobílou fotografii. Moc se mi líbí kompozice, hra se světlem a stíny, ale hlavně příběh, jenž Kamil prostřednictvím své fotky vypráví. Parádní práce, pane! :)

originální fotografie

 

Petr Gajdošík je také básníkem s fotoaparátem v ruce. Jeho fotografie, třebaže bych přidal kontrast, poupravil barvy a lehce ořízl, je mistrovským kouskem. První co mě při pohledu na vyfocenou scénu zaujme, je samozřejmě ztracený deštník, nicméně tím story tohoto snímku nekončí a když se podíváte po řece dál směrem k mostu, naleznete tam člověka který... hledá ztracený deštník? Rybaří?

originální fotografie

 

G.Hodan nás tentokrát zaplavil svými povedenými snímky, z nichž jsem vybral tento, jelikož si myslím, že vystihuje naše téma nejlépe, a také protože je samozřejmě povedený. Pochválil bych barvy, malou hloubku ostrosti i kompozici a perspektivu. Rád bych na fotce neviděl růžové výhonky vlevo nahoře a vpravo dole, ale to už jsou pouze detaily. Moc rád tě mezi námi vidím.

originální fotografie

 

Interpretace našeho foto-misního tématu Tomáše Piňose mě také velmi dobře pobavila a jsem moc rád, že se takový snímek mezi zaslanými fotografiemi objevil. B&W, hloubka ostrosti, perspektiva, kompozice i nápad... skvěle!

originální fotografie

 

A dnešní téma Toto mě zaujalo... bych rád zakončil parádní fotografií fotografa Michala Jurnikla, jehož mezi námi mile vítám. Jak určitě vidíte, Michal má velmi dobrý cit pro kompozici, vidí světlo, perfektně kombinuje barvy a ví, jak s fotografií naložit po jejím vytvoření. Doufám, že tvých snímků uvidíme v budoucnu více, Michale.

originální fotografie

 

Jaká skvělá foto mise, že?! Doufám, že jste si fotografování užili, naučili se při focení třeba něco nového a rozšířili si své obzory. A když jsme u rozšiřování obzorů,vyhlašuji téma SVĚT ŽENY na příští dva týdny. Jako obvykle jej můžete pojmout, jak se vám zlíbí a své fotografie s TAGem odclonenoFMzeny můžete již teď přidávat na flickr do naší foto skupiny, nicméně příští středu se zde objeví několik tipů a také se otevřou i brány Google+ Události/Event pro interakci tam. Již teď se nemohu dočkat a vyrážím do ulic hledat fotografii na příští týden. Vy však můžete fotografovat až do úterý večer 27. listopadu 2012.

Děkuji a těším se...

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.