Donald Graham - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Každé úterý, když mám možnost podělit se s vámi o odpověď jednoho či jedné z nejlepších fotografů resp. fotografek na světě na otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?", jsem nebývale vděčný za tuto příležitost. Minulý týden se s námi podělila svoji výtečnou radu úžasná fotografka jménem ALINE SMITHSON a dnes bych vám rád představil dalšího skvělého fotografa, jehož jméno je Donald Graham:

DONALD GRAHAM je profesionální mezinárodně uznávaný fashion, fine art a portrétní fotograf s více než 20lety praxe v oboru, jehož tvorba je k nalezení v permanentní kolekci newyorského Muzea moderního umění (MoMA), International Center of Photography (ICP), na stránkách více než čtyř stovek časopisů, mezi něž patří Vogue, Vanity Fair, Time, Sport Illustrated, Elle, Penthouse i v galeriích v New York City, Los Angeles, Paříži, Salzburgu a dalších městech po celém světě. 

donald-graham-the-best-foto-thing-odcloneno-fotograf-fotografie-covers.jpg

Před jeho objektivem stáli lidé jako Sandra Bullock, Matt Damon, Snoop Dog, Lenny Kravitz, Charlize Theron a Steven Tyler a mezi jeho klienty z komerčního světa Fortune 500 společností za zmínku stojí American Express, Coca Cola, Levi's, Microsoft, Reebok, Visa a další.

© Donald Graham

© Donald Graham

V současnosti Donald žije v kalifornském Los Angeles a ve městě Taos v Novém Mexiku a jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" zní:

Ta nejlepší věc, kterou jsem kdy udělal pro mé fotografování bylo přestěhování se do Paříže, kde jsem si našel práci studio manažera v jednom z nejlepších Pařížských fashion studií/ateliérů. Každý den jsem se staral o 8 ateliérů, a tak jsem měl příležitost učit se od některých z nejlepších fashion fotografů na světě. Zůstal jsem tam 2 a půl roku.

Pro více informací o fotografu jménem Donald Graham a jeho úžasné fotografie prosím navštivte donaldgraham.com (právě ve výstavbě).

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

Every Tuesday when I have the opportunity to share a new amazing answer to our one photography question "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" some of the best photographers are giving us I feel blessed and grateful. Last week a wonderful photographer ALINE SMITHSON shared her insightful piece of advice with us and today I am honored to introduce you to another great photographer, Donald Graham:

DONALD GRAHAM is an internationally renowned professional fashion, fine art and portrait photographer with more that 20 years of experience in the industry. His work can be found in the permanent collection of Museum of Modern Art and the International Center for Photography in New York City, on the pages and covers of over 400 magazines such as Vogue, Vanity Fair, Time, Sport Illustrated, Elle, Penthouse as well as in galleries in New York City, Los Angeles, Paris, Salzburg and many other cities over the world.

© Donald Graham

© Donald Graham

People like Sandra Bullock, Matt Damon, Snoop Dog, Lenny Kravitz, Charlize Theron, and Steven Tyler were standing in front of his lens and Donald Graham's also experience working with Fortune 500 companies such as American Express, Coca Cola, Levi's, Microsoft, Reebok, Visa and many others.

© Donald Graham

© Donald Graham

Nowadays he resides between Los Angeles, California and Taos, New Mexico. And his answer to our question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

The best thing I ever did for my photography was to move to Paris and get a job as a studio manager at one of Paris' top fashion studios. Every day I watched over 8 studios and had the opportunity to learn from some of the top fashion photographers in the world. I stayed there for 2 1/2 years.

For more information about Donald Graham and to see more of his amazing photographs please visit his website donaldgraham.com (currently under construction).