INTERVIEW s Vámi, přátelé a kamarádky, fotografové a fotografky...

rozhovor-fotografove-fotografky-odcloneno.png

Milé fotografky, milí fotografové, přátelé a kamarádky, 

před několika týdny jsem si dal po více než dvou letech pravidelného publikování interview s talentovanými fotografy na čtnáct dní pauzu, abych si promyslel, jakým směrem bych rád, aby se naše pondělní rozhovory ubíraly a hlavně aby vám přinášely co nejvíce rad a informací o umění jemuž se všichni s láskou věnujeme. 

Tak nějak jsem však ve shonu přemýšlení a relativně dlouhých úvah nejen o rozhovorech, ale i o alternativní podobě našeho blogu o fotografování nejen pro fotografy zapomněl na vás, přátelé a kamarádky, talentovaní fotografové a fotografky, za což bych se vám dnes chtěl omluvit a své pochybení napravit...

Samozřejmě jsem při svém přemýšlení měl na mysli zájem nás všech a hlavně ten váš, ale mrzí mě, že mě nenapadlo, se zeptat i vás, co byste zde uvítali, a proto jsem pro vás připravil sérii několika krátkých otázek. A na základě vašich odpovědí bych postupem času rád proměnil naše rozhovory resp. našel jejich nejlepší možnou podobu. Pojďme tedy do dnešního rozhovoru s vámi všemi:

  1. Jak jste se dostali k fotografování resp. proč vás baví fotografovat?
  2. Kdo nebo co vás v životě jako fotografy nejvíce ovlivnilo?
  3. V jakém bodě jste začali sami v sebe věřit a rozhodli se, že fotografování je něco, bez čeho nechcete být?
  4. Zajímáte se v době digitálního focení také o film a alternativní procesy tvorby fotografií?
  5. V čem si při focení nejste úplně jisti resp. v jaké oblasti byste se chtěli zlepšit?
  6. Jakou nejlepší radu o fotografování jste v životě dostali a kdo vám ji předal?
  7. Je vaším cílem život profesionálního fotografa/ky? Proč?
  8. Jaké otázky vám v našich pravidelných interview nejčastěji chybí?
  9. Věřím, že vás inspiruje tvorba mnohých fotografů a fotografek, umělců a umělkyň, s nimiž byste rádi viděli zde na odcloněno.com rozhovor. O které se jedná?

Vaše odpovědi mohou být krátké i dlouhé, můžete odpovědět na všechny otázky, nebo jenom na jednu a nemusíte odpovídat dnes, neboť vše dám dohromady přes až přes příští víkend, kdy vytvořím nový článek, který publikuji zde v pondělí 15. října 2012. Abyste kromě v budoucnu lepších rozhovorů z investice do vašich odpovědí něco dostali, rád bych v článku odkázal i na váš blog, či online portfolio zabývající se podobnou tématikou. Anonymní odpovědi jsou samozřejmě také možné a využít můžete komentářů pod tímto článkem i kontaktního formuláře našeho blogu.

P.S. Deadline je sobota 13. října 2012 a žádná odpověď není špatná, pokud je upřímná. ;)