FOTO MISE: Když vidím rudě... - souhrn fotografování

Když vidím rudě... moc mě potěšilo, že všichni talentovaní fotografové Ondra, Petr i Tomáš, co se této foto mise zúčastnili, si zvolili pozitivní interpretaci tohoto tématu a s radostí vám dnes přináším jejich povedené, červené fotografie a jednu moji, černobílou...

Nejvíce mě zaujala fotka Ondřeje Machálka, fotografa, kterého jsem mezi námi už dlouho neviděl a moc si vážím jeho přítomnosti v této foto misi. Moc se mi líbí nevinný a něžný nádech jeho fotografie červených střevíců na kolejích. Ubral bych lehce saturaci zelené, aby jasně červené lodičky více vystoupily z obrazu, ale jinak můžu jenom chválit. Kompozice, atmosféra, hloubka ostrosti, perspektiva, černé kalhoty, červené lodičky, modrá barva v dáli... skvělá práce a rád tě mezi námi vidím, Ondro. :)

 

Další povedený snímek přidal fotograf Tomáš Bedřich, jehož fotografie v našich misích také vždy rád vidím. Podobně jako u Ondry bych ubral na sytosti zelené a u této fotky i přidal vinětu, lehoučký kontrast a minimálně bych ořízl, ale jsou to spíše osobní preference, jinak a hlavně se jedná o hezký podzimní téměř kanadsky laděný portrét. :) Parádní práce, Tomáši a těším se na tvou tvorbu i příště. :)

 

Další zajímavou interpretaci našeho tématu přidal i Petr Gajdošík, kterého mezi námi také rád opět vidím. Osobně bych provedl poněkud radikálnější změnu - ořízl bych na čtverec, abych fotografii více vyvážil, odstranil bych žlutý list a pohrál bych si s barvami a kontrastem. Jinak ale opět jde o povedenou podzimní fotografii. Těším se na tebe i příště, Petře. :)

 

A zde je má slíbená černobílá interpretace: high-key portrét před bílým pozadím, s použitím tří světel:

 

Není to příjemné alespoň jednou za 14 dní vytáhnout fotoaparát z brašny, batohu nebo ze skříně a tvořit po boku přátel z odcloněno.com? V podstatě pokaždé se nám tu scházejí skvělé fotografie a já moc rád tyto souhrny a foto mise obecně pořádám. Je radost vidět, jak se vaše snímky neustále zlepšují.

A jaké téma si dáme na příště? Rád bych vás zapojil do kreativního cvičení na téma Toto mě zaujalo... Fotografujte cokoliv, co vás zaujme a tu nejlepší fotografii přidejte nejpozději do úterý 13.listopadu 2012 na flickr do naší foto skupiny s TAGem odclonenoFMzaujalo a nebo od příštího týdne i na Google+ do Události, která tam bude příští středu vytvořena. Více tipů příští středu a těším se na vaše fotografie!

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.