Corey Perrine - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

I dnes mám to potěšení podělit se s vámi o další skvělou odpověď jednoho z nejlepších fotografů světa na naši jednu a jedinou úterní otázku o fotografování: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" Specializací dnešního fotografa je fotožurnalistická fotografie, avšak než se k němu dostaneme, rád bych vás upozornil na odpověď z minulého týdne, kterou nám poskytl další výborný fotograf ROSS TAYLOR. A teď již k dnešnímu talentovanému fotografovi jehož jméno je Corey Perrine:

COREY PERRINE je profesionální fotograf a fotožurnalista v současné době žijící v Naples, Florida a je zaměstnán v novinách Omaha World-Herald, nejen pro něž tvoří úžasné fotografie. Svou kariéru započal již na střední škole, kde jako reportér a kreslíř komixů pracoval pro školní noviny The Lance. Jeho zkušenost však nebyla příjemná, a tak noviny opustil s rozhodnutím, že takovou práci by dělat už nechtěl. Zanedlouho však objevil svou lásku k fotografování a k novinovému businessu se vrátil. 

© The Nashua Telegraph, Corey Perrine

© The Nashua Telegraph, Corey Perrine

Po získání titulu Bachelor of Fine Arts in Photography na Brigham Young University se fotograf Corey Perinne vydal do světa novin a během několika let jich hned několik vystřídal. Jak rostl a zlepšoval se, zlepšovala se i jeho pozice, čtyři roky strávil v The (Nashua) Telegraph a nakonec se dostal do Omaha World-Herald, pro který jako člen týmu 12 foto-lidí fotografuje dodnes.

Třebaže Corey mnohdy fotografuje lidi v náročných životních situacích, jeho fotografie jsou velmi něžné, vtáhují diváka do děje a dovolují mu se na moment vžít do scény, kterou má pravě před sebou. Jeho fotografie nezobrazují pouhý zlomek vteřiny, ale každá z nich vypráví svůj příběh.

Málokoho by tedy překvapilo, že New England Press Association, National Press Photographers Association, The Best Of Photojournalism a další Coreyho tvorbu každoročně oceňují.

A jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" zní:

Pokaždé, ať se jedná o velký či malý úkol, si před vstupem do dané situace říkám: "Brzy se stane něco úžasného, jsi na to připraven? Najdeš ten rozhodující moment? Bude na tom druhým záležet?" A pokud se odtud vrátím s prázdnýma rukama, mohu příčinu hledat pouze u sebe. Zřídkakdy se stane, že by se někde vhodný fotografický moment nevyskytoval. Obvykle je to o tom, že duše fotografa se nedostavila. Úžasné se děje všude kolem nás. Budeme připraveni, až přijde čas?

Více informací a mnoho skvělých fotografií dnešního fotografa naleznete na coreyperrine.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

Every Tuesday I feel very fortunate I can bring you wonderful answers, one at a time, to our one and only photography question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" which some of the world's best photographers shared with me. Last week a great photojournalist ROSS TAYLOR shared his story with us and today I would like to introduce you to another amazing photographer Corey Perrine:

COREY PERRINE is a professional photographer and photojournalist currently based in Naples, Florida and works for the Omaha World-Herald. He began his career in high school when he joined The Lance, a school paper, as a reporter and cartoonist. It wasn't an enjoyable experience for him so he left the newspapers with no intention of ever coming back. However right after he found his love for telling stories with his photography...

© The Augusta Chronicle, Corey Perrine

© The Augusta Chronicle, Corey Perrine

After getting his Bachelor of Fine Arts in Photography at the Brigham Young University, young photographer Corey Perrine has gone out into the world of newspaper business and storytelling again. After a few years of learning and improving his work he worked in a few smaller papers, then in The (Nashua) Telegraph for about four years and then he ended up at the Omaha World-Herald as a member of a 12 person photo-staff.

Even though he finds himself looking at other people's difficult situations, he's able to tell their stories gently with a human touch. Through his images Corey stops the viewer, draws her into the story and let her live it for a moment with his subjects. He's not just showing us a fraction of a second, Corey Perrine tells stories...

After looking at the photographs most of you probably won't be surprised to learn Corey's work is regularly awarded by the New England Press Association, National Press Photographers Association, The Best Of Photojournalism and other important US photography associations every year.

© The Augusta Chronicle, Corey Perrine

© The Augusta Chronicle, Corey Perrine

And his answer to our question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

I always tell myself, assignments big or small, before entering the situation, "Amazing is about to happen, are you ready for it? Will you find that definitive moment? Will you make a difference for others?" And if I walk away empty handed and I can only look to myself. It's rare an opportune photo moment is not present, usually it's because the photographer within didn't arrive. Amazing is happening all around. Will we be ready when it's time?

For more information about today's photographer and to see more of his amazing photographs please visit coreyperrine.com.