Ross Taylor - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

"Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" nám již tradičně uvádí náš další článek ze série THE BEST FOTO "THING" projektu, ve kterém se s vámi mám to potěšení podělit o odpovědi některých z nejlepších fotografů našeho odvětví. Minulý týden se s námi podělil o svoji radu úžasný fotograf TONY DI ZINNO a dnes mám tu čest představit vám dalšího skvělého fotografa, jehož jméno je Ross Taylor:

ROSS TAYLOR je profesionální americký fotožurnalista, v současnosti zaměstnaný předním deníkem The Virginian Pilot, jenž je považován za jeden z nejlepších vizuálně zaměřených deníků v Americe, který sídlí ve městě Norfolk, Virginia. Objektivem svého fotoaparátu se Ross Taylor podíval na život téměr po celé naší planetě, za zmínku určitě stojí Indie, Haiti, Bangladéš, Irák, Dominikánská republika, Irsko i jeho domovské USA.

© Ross Taylor

© Ross Taylor

V Afghánistánu fotografoval v polní nemocnici, na Haiti dopady zemětřesení, v Iráku odchod velké časti US vojákům, v Indii život a prostřednictvím jeho foto příběhů mnoho dalších dechberoucích životních příběhů. Jeho fotografie mě pokaždé zaujmou, vtáhnou do děje, navozují mi pocit bezprostřední přítomnosti a mnohdy vyvolají nejednu silnou emoci.

Pokud hledáte člověka, jehož fotografie doslova mění svět, nehledejte dál, protože dnes vám jej představuji. Jedná se o člověka, který miluje lidi, mění svět k lepšímu a tvoří úžasné fotografie.

Své vzdělání získal na University of North Carolina, Chapel Hill a praxi ve světě. Ve více než dvaceti státech se koupal nahý, opakovaně spal ve skříních, na půdnách i na zadním sedadle svého auta, políbil 70 letou ženu na Bourbon Street a byl napaden i opicemi.

© Ross Taylor

© Ross Taylor

Jeho tvorba je pravidelně již několik let oceňována předními fotografickými spolky a odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" zní:

Vydal jsem se do Indie a pracoval jsem jako fotograf.

Byl to obrovský bod zlomu v mém životě a mé kariéře. Kompletně jsem se jako člověk zhroutil a následně byl přestavěn prostřednictvím lidí a míst, která jsem navštívil. Bylo to nejtěžší období mého života a také to nejkrásnější. Každý den jsem cítil, že rostu, každý den pro mě byla cesta. Byl to úžasný čas, kdy jsem se soustředil pouze na současnost a na to, co se právě dělo přede mnou.

Od základu to změnilo můj pohled na svět, ostatní lidi a možná a nejdůležitěji na mě.

Více informací a mnoho dechbroucích fotografií dnešního fotografa naleznete na rosstaylor.net.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

Every week always on a Tuesday I ask one of the world's best photographers a question"What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" And every week I am fortunate enough so I can share one of their answers with you. Last time an amazing documentary photographer TONY DI ZINNO shared his great and insightful piece of advice with us and today I am honored to introduce you to another great photographer Ross Taylor and share his answer to our one question:

ROSS TAYLOR is a professional photojournalist from the US, currently working as a staff photographer for The Virginian Pilot, one of the visually best daily newspapers in the country, based in Norfolk, Virginia. Through his lens, Ross Taylor's seen life across the globe particularly in places such as India, Haiti, Bangladesh, Iraq, Dominican Republic, Ireland and his native USA.

In Afghanistan he photographed life at its edge in a military combat hospital, people of Haiti one year after the earthquake, the atmosphere before the drawdown in Iraq, variety of people and their lives in India and many breathtaking situations through his photo stories.

Every time I see one of Ross Taylor's photographs I am always drawn to it, immediately thinking of the story while feeling the immediacy of strong emotions he captured.

Have you been looking for a photographer whose images literally change the world? You can finally stop because I'm introducing him to you today. He's somebody who loves people and changes the world for the better while making breathtaking photographs.

He received his education at the University of North Carolina, Chapel Hill and his experience by living. Ross Taylor has already skinny dipped in over 20 states, kissed a 70 year old woman on Bourbon Street, was attacked by angry monkeys, been sleeping in walk-in closets, under staircases, attics and the back of his car etc.

© Ross Taylor

© Ross Taylor

His work has been regularly awarded by the major photographic associations every year for quite a while and his answer to our question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

I went to India and worked as a photographer.

It was a huge turning point in my life, and my career. I was completely broken down as a person and rebuilt by the people and places I encountered. It was the most difficult time of my life, and the most beautiful. I felt each day there I was growing, each day felt like a journey. It was an amazing time where I just focused only on the present, and what was happening right in front of me.

It completely changed how I viewed the world, others and perhaps most importantly, myself.

© Ross Taylor

© Ross Taylor

For more information about today's photographer and to see more of his breathtaking images please visit rosstaylor.net.