FOTO MISE: Sketch #2 - souhrn fotografování

Když jsem před několika týdny připravoval náš druhý foto-misní náčrt, inspiroval jsem se liniemi lidského obličeje. Možná jste si toho všimli, možná ne, nicméně snímky, které jste  vytvořili otevírají oči určitě nejen mně. S velkou chutí se tak pouštím do dnešního souhrnu foto mise na téma Sketch #2.

Nejvíce mě zaujala... těžko říct, všichni jste měli skvělé nápady a jak jsem již minulý týden předeslal, focení podle náčrtu a objevování vlastní interpretace nevede špatnou cestou... 

Když bych si ale měl přeci jenom vybrat fotografii, která mně osobně nevíce otevřela oči, byla by to Kamilova slečna na procházce. Jamile bych volil fotografii, která se mi nejvíce líbí technicky, vybral bych snímek podzimního stromu Pavola Parikrupy. Pokud bych hledal snímek, jehož kvalitou je stránka interpretace, velmi mě zaujala fotka Petra Gajdošíka a v případě, že bych volil podle kritéria: tohle by mě ani nenapadlo a jsem moc rád, že to někdo vyfotil, Tomáš Piňos by dostal výbornou. Dnes to tedy není o nejlepší fotografii, ale o skvělých snímcích. A nyní již konkrétně:

Na Kamilově fotografii bych jemně změnil ořez, odstranil oranžový list vlevo a lehce ubral na jasu, ale jinak se mi jeho tvorba moc líbí jak po stránce kompoziční, tak i příběhové. Je to, jako kdybych se díval na scénu z filmu a díky vhodné pozici slečny vůči světlu "na konci tunelu", se v mé mysli rodí užasná myšlenková vlákna, díky nimž jsem se ke Kamilově fotce již několikrát vrátil.

 

Pavol Parikrupa je úžasným fotografem s talentem a technickou znalostí, díky čemuž hravě a s radostí zvládl dnešní misi i vyfotil tuto skvělou podzimní fotografii. Moc se mi líbí tato interpretace našeho náčrtu nejen z pohledu kompozice, perspektivy, pastelových barev, absence rušivých elementů ..., ale hlavně proto, že kolem a dokola je to parádní práce!

 

Vize Petra Gajdošíka je také výtečná, moc se mi líbí, s jakou jednoduchostí a komplexností jsi, Petře, dnešní foto misi zvládl. Přidal bych na kontrastu, ale jinak klobouk dolů, tvé foto skutečně oči otevírá. Rách bych vyzdvihl vhodnou volbu monotónu, kompozici, dostatek hloubky ostrosti a hlavně nápad. 

 

A na závěr bych se rád zastavil u snímku, jenž vytvořil Tomáš Piňos. Moc se mi líbí nápad a tvá vize, Tomáši. Chvilku jsem uvažoval, jestli tvoji fotografii neoříznout do čtvercového formátu, ale nakonec mi došlo, proč jsi zdroj světla do scény zahrnul a začal jsem se smát - "Jak lemur Tonda potkal svůj stín..." Skvělý nápad a velmi kladně hodnotím i techické zpracování tvé fotografie.

 

Jaká skvělá foto mise, že?! Musím uznat, že fotografování podle náčrtu ve více lidech, mě moc baví, s radostí pozoruji vaše fotografie a rád se v budoucnu ke sketch tématu opět vrátím, budete-li mít zájem samozřejmě. A jaké téma si dáme na příštích 14 dní? KDYŽ VIDÍM RUDĚ... Více informací opět prozradím příští týden, ale fotografovat můžete začít již teď.

Nezpomeňte své snímky prosím při uploadu na flickr do naší foto skupiny označit TAGem odclonenoFMrude a pokud patříte k fanouškům Google+, nová Událost/Event bude otevřena příští týden pro našich pravidelných tipech. Fotografujeme do úterý 30.10.2012 ;) Přeji kreativní mysl a dobrou zábavu při tvorbě...

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.