FOTO MISE: Tipy k fotografování - SKETCH #2

Dlouhou dobu jsem přemýšlel, jak se podělit o tipy k fotografování dnešního tématu a přitom neovlivnit vaši vizi a následně i výsledné fotografie. Neboť byl rád, aby každý snímek reprezentoval to, co jste viděli právě vy a ne něčeho, co jsem si já představoval. Proto bych se dnes rád uchýlil k odkazu na tipy z prosince 2011, kdy jsme zde fotografovali podle náčrtu ve foto misi poprvé. Pokud se vám však nechce trávit čas čtením něčeho, co už jste četli a raději byste tvořili a fotili, ale přitom nevíte, kde začít, vytvořil jsem pro vás kreativní cvičení, jenž se bude na první pohled zdát komplikované, ale věřte mi, že pokud překonáte tento prvotní pocit složitosti, zjistíte, jak je to jednoduché. Navíce po osvojení si této techniky uvidíte věci v jiném světle a pravděpodobně to bude vidět i na kvalitě vašich fotografií nejen pro současnou foto misi:

Vzpomeňte si na první věc, kterou jste viděli při pohledu na dnešní sketch. Zaznamenejte si svoji myšlenku, pomocí svého náčrtu nebo několika vět. Dejte ji stranou.

Za několik hodin se vraťte k originálnímu náčrtu z této foto mise a pokuste se v něm najít něco jiného. Opět si svou myšlenku zaznamenejte a dejte ji stranou.

Tento postup opakujte ještě třikrát.

Až budete hotoví, tak ze svých pěti záznamů vyberte tři, které se vám nejvíce líbí, prohlídněte si je a dejte je stranou.

Za několik hodin, nebo raději až druhý den se vraťte k originálnímu skeči a zaznamenejte, co vidíte. Tento záznam si však nechte již u sebe.

Promyslete si realizaci, připravte si věci a zorganizujte, co je třeba a vyražte fotografovat.

Nehledejte však konkrétní interpretaci vaší poslední vize s fotoaparátem v kapse či v brašně a nečekejte na to, až ji najdete. Začněte fotografovat rovnou, zaznamenejte si proces svého hledání i svoji představu a pak ještě o trochu více.

Nakonec u počítače vyberte tři fotografie, které se vám nejvíce líbí a ty upravte.

Pak zvolte jednu a tu nahrajte na flickr s TAGem odclonenoFMsketch2, kde už se nám postupně začínají objevovat první interpretace, nebo na Google+ do Události FOTO MISE: Sketch #2 kde, jak věřím, také brzy uvidíme nové fotografie.

Teď na ně však nekoukejte, na to bude čas až po uploadu. :)

Již teď se nemohu dočkat příštího týdne a doufám, že vám toto kreativní cvičení otevře oči do jiného světa...