FOTO MISE: Prosinec - Souhrn fotografování

Při pohledu na různorodost a kvalitu fotografií musím říct, že se nám prosincová foto mise vydařila. Nejvíce mě zaujala fotografie ptáčete a.k.a. Petry Schützové hlavně díky výrazu mladé dívky a předvánoční atmosféře, kterou na Smíchově vyfotografovala. Poněkud více mě na ni rušila dopravní značka vlevo nahoře a text vlevo v rohu, a tak jsem fotku lehce ořízl a značku ztmavil - kdyby byla však značka schovaná za hlavou rybáře, to by bylo super. :) Tmavá černá místa na fotografii mi naopak nevadí, protože se pak lépe mohu zaměřit na již zmíněný výraz k němuž nám Petra přivedla oči nejen hrou s tmavými a světlými místy. Využila i stolu, na kterém chlapy zabíjí a upravují ryby i auto městské policie ve spojení s perfektním načasováním chodce jdoucím za hlavou slečny, která pak nesplývá s bílým autem. To vše přizpívá ke kvalitě této fotky. Výborná práce, Petro a rád jsem tě opět viděl.

 

O krásný vánoční moment při zapalování a pouštění skořápek s červenými svíčkami se s námi podělil i Jaroslav Pekárek. Kompozice, světlo, perspektiva i nápad se mi moc líbí. Minimálně avšak přece bych stáhnul saturaci červených tónů, ale jinak je fotka parádní. Ruka na spodní straně snímku do něj vnáší nepředvídatelnost, která samozřejmě s aktivitou pouštění světýlek na vodu souvisí. Rád jsem tě mezi námi, Jaroslave, viděl a těším se na tvoji tvorbu i příště.

 

Kamila Staše s jeho fotografií vánočního cukroví mezi námi také rád vítám. Moc se mi líbí všechno, co jsi udělal - pozice a použití netradiční misky, ladící pozadí (které jsem mírně retušoval), dynamický ořez, vyvážení bílé apod. Ale mám výhradu k jedné věci: liniím směřujícím k pravému roku, které jsou poněkud modro-fialové. Možná to vzniklo odrazem od světla z venku, možná se jedná o problém na straně optiky, či dokonce odraz televize mohl přispět. V každém případě se to dá snadno odstranit ubráním saturace modré a magenty. Parádní a netradiční fotka.

 

Zdobení domu světýlky, to je práce, kterou má rád skoro každý, že?! :) Minimálně z toho vznikla hezká prosincová fotografie z "dílny" Pavola Parikrupy. Kompozice je dobrá, ale co se mi opravdu líbí je využití žaluzií pro dovedení divákova oka k světýlkům i monotónní zpracování, které pomohlo vytvořit hezkou a elegantní fotku. Těším se i na příště.

 

A na závěr poslední prosincová fotografie roku 2011 opět od Kamila Staše. Jakto, že je tu Kamil dvakrát? Na jména fotografů koukám, až po vybrání a přidání do článku když píšu své komentáře k jejich fotkám. Ale zpět ke Kamilově fotce, která mi připomíná vesmírnou plavbu raket. Při focení ohňostrojů se mnoho z nás soustředí na vyplnění celého snímku krásnými a barevnými ornamenty, avšak úplný opak s kreativním podtextem je možná ještě lepší cestou. Parádní práce, Kamile!

 

Vybírat fotografie a psát komentáře v dnešním souhrnu pro mě bylo velkou radostí nejen při pohledu na rostoucí množství snímků, ale i na jejich kvalitu. Mimořádné zpravodajství: ...až teď jsem si uvědomil, že jsem úplně zapomněl dodat moji interpretaci prosince... omlouvám se... a teď zpět k hlavnímu programu. Ještě, že jste prosinec moc hezky vystihli různými typy fotografií a že má absence neochuzuje dnešní souhrn. :) A jaké téma bude provázet naše fotografování po příštích 14 dní? Narazil jsem na citát Marka Twaina: "Klasické jsou knihy, které chce mít každý přečtené, ale nikdo nechce číst." Řekl jsem si, že by to mohlo být zajímavé. Co myslíte? Nevíte? Klidně počkejte na tipy o focení na příští středu. ;) A abych nezapomněl: flickr TAG je odclonenoFMtwain. Hezké světlo a plno nápadů přeji nejen v novém roce!

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.