Tony Arruza - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Přeji vám krásné úterní ráno a vesele vás vítám u dalšího vydání THE BEST FOTO "THING" projektu, ve kterém se s námi jedni z nejlepších fotografů světa dělí o jejich odpověď na moji jedinou a vždy stejnou otázku o focení: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" Odpověď má však každý fotograf unikátní a často ve formě skvělé a užitečné rady o fotografování. Minulý týden se s námi podělila o tu svoji výborná fotografka AMI VITALE a dnes mám radost, že se s vámi mohu podělit o odpověď dalšího fotografa, jeho jméno je Tony Arruza:

TONY ARRUZA je profesionální fotograf s více než třiceti lety praxe v oboru z West Palm Beach na Floridě v USA, který se specializuje na komerční fotografování pro reklamní agentury, designové firmy a korporace i na tvorbu fine art fotografií, jež plní sbírky mnoha milovníků umění i firem. Tony Arruza je také milovník surfování, a tak i mnoho jeho snímků a projektů odráží jeho vášeň. Než se ale začal živit jako fotograf, studoval mořskou zoologii na Florida Atlantic University, nicméně po získání titulu a souhře několika okolností začal fotografovat a dnes je z něj úspěšný fotograf s klienty, mezi které patří Boeing, Coca-Cola, National Geographic, Nikon, Procter & Gamble, Quicksilver, Smithsonian Institution, Surfing Magazine, Travel & Leisure Magazine a mnoho dalších. Vystavování jeho fine art fotografií mu také není cizí, a tak se může pochlubit mnoha sólovými i skupinovými výstavami.

A na moji otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" odpověděl:

Zaprvé: jsem šel za svoji vášní v mezích fotografování, třebaže mi mnoho komerčních míst nabízelo lepší finance. Pro mě to ale postrádalo nadšení a radost z focení. Fotografování se stalo mým životním stylem. A zadruhé: studoval jsem moji tvorbu. Psal jsem si mnoho poznámek, technických věcí a toho, čeho jsem se snažil dosáhnout jako vzhled i pocit, který jsem zažíval, když jsem tvořil každkou fotografii. Nakonec to mi pomohlo překonat strach z technické stránky fotografování a umožnilo mi to soustředit se na to, co jsem v určitém momentu viděl i fotit s citem.

Více informací a mnoho skvělých fotografií dnešního fotografa nalezneta na arruza.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

I hope you are having a wonderful morning and to make it even better I would like to welcome you at the new "issue" of THE BEST FOTO "THING" project in which some of the best photographers in the world share their answers to my one and only photography question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" The question is always the same, but the answer is unique every time and usually in a form of piece of advice for other photographers. Last week AMI VITALE shared her wonderful answer with us and today I am happy to present to you another great photographer - Tony Arruza:

TONY ARRUZA is a professional photographer with more than 30 years of experience in the industry based in West Palm Beach in Florida, USA who specializes in making photographs for commercial clients such as ad agencies, design firms and corporate clients as well as in making fine art photographs for the art lovers and firms. Being a surfer many of Tony's photographs and projects reflect this passion of his and before he started working as a professional photographer Tony Arruza studied Marine Zoology at the Florida Atlantic University. But after getting his degree his life turned into similar yet a bit different direction. He started to make photographs. Noadays Tony Arruza is a successful commercial, editorial and fine art photographer with clients such as Boeing, Coca-Cola, National Geographic, Nikon, Procter & Gamble, Quicksilver, Smithsonian Institution, Surfing Magazine, Travel & Leisure Magazine and many more. Also showing his fine art photographs is not something unusual for Tony Arruza so it is no surprise he's already had several solo and group exhibitions. 

And his answer to my question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

First: I followed my passion within photography. There were many commercial venues that offered a better payday but, to me, they took the excitement out of photography. Photography became part of my lifestyle. And second: I studied my work. I took lots of notes, the technical stuff, and what it is that I was after, the look and feel that I felt at the time I made the image. In the end this helped overcome the technical fears of photography and allowed me to concentrate on seeing and to shoot in the moment and with feeling.

For more information and beautiful photographs please visit arruza.com.