INTERVIEW: fotograf Guennadi Ivanov-Kuhn - "Třebaže kultura lidí je v různých zemích jiná, módní odvětví funguje ve světě stejně."

Další týden nám utekl jak voda, a proto mám to potěšení přívítat vás v novém týdnu s rozhovorem s talentovaným fotografem, jehož specializací je móda a který se s námi podělil o informace na toto téma.

guennadi-ivanov-kuhn-modni-fotograf.png

Guennadi Ivanov-Kuhn je student a fotograf z Ruska nyní žijící v Paříži, kterému se za nedlouhou dobu svého fotografování, přibližně 3 roky, podařilo fotografovat v Číně, Kanadě a v současnosti ve Francii. Jeho specializací je fotografování lidí, převážně fotí módu a portrétní fotografie.

Co tě inspirovalo k tomu, aby ses stal fotografem?

jako mnohým mi rodiče koupili kompaktní fotoaparát, když mi bylo 18 let, takže jsem se 

jednoho dne jen tak nevzbudil s ideou fotografování. Začal jsem ale fotografovat své přátele a mnoho jiných věcí a po dvou až třech letech jsem si pořídil lepší fotoaparát a začal si focení více užívat. Bylo to pro mě docela nečekané.

Kdo, nebo jaké elementy, bys řekl, že tě jako umělce ovlivňují?

Trávím mnoho hodin na internetu na webech o fotografování, módě i společenských sítích jako je 500px.com nebo flickr.com a ovlivňuje mě tak celá komunita a její tvorba tam. Samozřejmě tam nalézám i inspiraci.

Proč jsi vlastně začal s fotografováním módy?

Módní fotografie mě opravdu zajímá, protože si můžu vytvořit svůj vlastní svět, který jsem pak schopen kontrolovat. Při focení si sám určuji světlo, modelku, make-up apod. a to mě stimuluje. Mám rád i společenskou stránku tohoto žánru. Je mi 24 let, často pracuji s lidmi v mém věku, a proto je pak pro mě snadnější vytvořit dobrou atmosféru při focení ve studiu i venku.

Dalo by se tedy říct, že tě na focení módy nejvíc baví ta společenská stránka věci?

Musím říct, že je pro mě velmi důležitá a rád poznávám nové lidi v různých zemích světa, ale také musím podotknout, že mě velmi zajímá “surová” a "nestrojená" krása modelek.

Pracuješ s profesionálními modelkami?

Ano, většinou pracuji s modelkami a modely, kteří jsou reprezentováni modelingovou agenturou. Když ale chci něco otestovat či si vyzkoušet světo, fotím s méně zkušenými modelkami.

Řekl bys, že ti fotografování lidí na ně změnilo pohled?

Bohužel ano. Často, když se na ně dívám i v běžném životě, si představuji, co bych na nich potřeboval vyretušovat, kdybych s nimi fotil beauty fotografie. Myslím si, že to tak ale má téměř každý fotograf.

Při práci v různých částech světa, všiml sis nějakých rozdílů v práci s modelkami (modely) a jejich mentalitou?

Většina mé tvorby je z Francie, ale pracoval jsem i v Kanadě a Číně a třebaže kultura lidí je v různých zemích jiná, módní odvětví funguje ve světě stejně.

Co je důležitější fotograf sám a nebo jeho vybavení?

Talent je tím nejdůležitějším elementem fotografování. Můžeš dát levný foťák dobrému fotografovi a on s ním vytvoří skvělé fotografie, nicméně tomu samému fotografovi dobrý fotoaparát umožní tvořit rychleji, snadněji a technicky kvalitnější fotografie.

Co bys poradil začínajícímu fotografovi, který bych chtěl fotografovat módu?

Aby na 100% využil internet, je to skvělý nástroj, který máme v dnešní době k dispozici a člověk tu může nalézt téměř cokoliv. A ať se nebojí využívat společenské sítě pro fotografy.

 

Zaujaly vás fotografie dnešního fotografa? Více jeho skvělých fotek najdete na: http://www.flickr.com/photos/givanov-kuhn/

© Copyright Guennadi Ivanov-Kuhn 2012 Všechna práva vyhrazena pro všechny fotografie v tomto článku.

klikněte pro více informací o tomto projektu a pro již publikováné rozhovory

Stojí toto interview za TWEET twitteru, LIKE na facebooku či +1 na Google+? Tlačítka jsou kousek níž vlevo.