Graham Crouch - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

"Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" To je ta hlavní otázka provázející nás po cestě za poznáním některých z nejlepších fotografů kráčejících po povrchu zemském. A jejich odpovědi resp. rady o fotografování nás každé úterý posouvají o několik kroků blíže k vytouženému cíli, bytí lepšími fotografy, čehož si moc vážím a věřím, že vy také. Minulý týden se s námi podělil o svoji odpověď fotograf ANTONIO BOLFO a dnes mám pro vás dalšího skvělého fotografa jménem Graham Crouch:

GRAHAM CROUCH je profesionální fotograf původem z Austrálie v současnosti žijící v New Delhi v Indii, který se specializuje na dokumentární, reportážní a cestovatelskou fotografii. Za svou více než 25 letou kariéru fotografování pro News Ltd. v Sydney, Melbourne, New Queensland a New Delhi se mu podařilo být se svým fotoaparátem u historických událostí jako například 17.listopadu 1989 v Praze při Sametové revoluci, papežově či královské návštěvě v Austrálii a také například u sportovních událostí jako jsou Olympijské hry, tenisový turnaj Australian Open, závody Formule 1 či na významných kriketových a golfových turnajích.

Na dalekém severu Queenslandu také specializoval na fotografování enviromentálních problémů a problémů domorodců pro The Australian, ale po návratu zpět do Sydney a focení obecných zpráv se mu naskytla příležitost jet s Australským kriketovým týmem na tour do Indie, kterou využil a kam se pak za rok i se svou manželkou do New Delhi přestěhoval. Dodnes tam pracuje pro Asijský Geo časopis a fotografuje v Indii, Afghánistánu, Pakistánu, Bangladéší a Srí Lance. Mezi jeho významnými oceněními nalezneme titul fotograf roku pro Asian Geo magazine, ceny od National Press Photographers Association (NPPA), Prix de la Photographie PX3 a mnoho dalších.

A na moji otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" odpověděl:

V Austrálii jsem pracoval 25 let v různých státech, kde jsem fotil sport, politiku, charakteristiky, umění, na cokoliv si vzpomeneš. Moc jsem měl rád své zaměstnání a život, který mi to umožnilo a byl to báječný způsob, jak poznat svoji zemi. I to, že jsem se mohl podívat na lidské životy ve městě i v odlehlých lokalitách pro mě bylo výhodou. Nicméně jsem na této cestě pobral i několik zlozvyků: flákal jsem se v oblasti vzdělávání ohledně nového foto vybavení, nových technik, softwaru a nevšímal jsem si toho, co ostatní fotografové po celém světě dělali. Když pracuješ na třech, čtyřech a někdy i pěti nebo šesti akcích denně, je snadné do takové pasti spadnout. Mohl by to být i vzorec pro pád. 

Když se mi ale naskytla příležitost přestěhovat se do Indie v roce 2009, byla to ta nejlepší věc, kterou jsem kdy udělal proto, abych byl lepším fotografem. Ne kvůli zřejmým fotografickým příležitostem, které tato země nabízí, ale protože jsem se dostal mimo svůj komfort. Pracoval jsem sám, ti nejlepší fotografové v oboru mi byli konkurencí a to mě přinutilo, abych se začal vzdělávat, číst online tutoriály a všímat si, jak lidé kolem mě fotografovali to samé, co jsem zrovna fotografoval já. Také jsem vzal honbu za určující fotografií za svou. Mám štěstí, že jsem dostal tuto příležitost, na které však stále pracuji a mám pocit, že jsem se o fotografování za poslední tři roky naučil více, než za celou moji předchozí kariéru.

Každý je jiný, ale pro mě je to o tom, abych byl čilý a motivovaný a abych si nikdy neříkal, že jsem příliš starý na to, abych se naučil něčemu novému.

Více informací a mnoho skvělých fotografií dnešního fotografa jménem Graham Crouch naleznete na grahamcrouch.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

"What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" That is the main question which accompanies us on our way to understading what are some of the practices of some of the best photographers walking the earth today. Every Tuesday thanks to their answers we are closer to our goal of being better photographers too and I truly appreciate it. Last week ANTONIO BOLFO shared his wonderful answer with us and today we have another great photographer here, Graham Crouch:

GRAHAM CROUCH is an Australian born professional photographer based in New Delhi, India who specializes in documentary, reportage and travel photography. In his over 25-year long career in photography for News Ltd. in Sydney, Melbourne, New Queensland and New Delhi he's been able to photograph historic events such as the Velvet Revolution in Prague (November 17th 1989), Papal visits and Royal tours to Australia and also sport events such as Olympic Games, Australian Open Tennis, Formula One racing, the Australian Cricket season and major golf. 

Graham Crouch has also spent some time in the Far North Queensland where he covered environmental and indigenous issues for The Australian. However after getting back to Sydney and working as a general news photographer he went to cover the Australian Cricket Team's tour in India and while there he decided that it was the place his future was at so a year later he moved with his wife to New Delhi. Currently he is Asian Geo magazine's photographer of the year covering India, Pakistan, Bangladesh, Afghanistan and Sri Lanka. He's also picked up National Press Photographers Association of America awards, the Thai Foreign Correspondents Club Feature Photography award and he also won first prize in the Prix de la Photographie PX3 award.

And his answer to my question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

I worked in Australia for 25 years in various states covering sport, politics, features, arts; you name it. I loved my job and the life it provided for me was a wonderful way to experience my country. Getting a look at peoples lives in the city and remote areas was a privilege.  I fell into some bad habits though - I was slack about educating myself in new gear, new techniques, new software - taking notice of what other photographers were doing around the world. It is an easy trap to fall into when you work in an office and are pumping out 3,4 even 5 or 6 jobs a day. It can become a formula.

When the opportunity came up for me to move to India in 2009 it has become the single most important thing I have done to make me a better photographer. Not because of the obvious photographic  opportunities in this country but because I was out of my comfort zone,  working alone and surrounded by some of the best shooters in the business.  It forced me to research and educate myself with online tutorials - take notice of how other people shot jobs I was on and to embrace the pursuit of the defining image.  I am fortunate to have been given this opportunity and it is one that is a work in progress. I feel I have learnt more about myself and my photography in the last three years than I did for the whole of my previous career.

Each person is different but for me it is about staying fresh and driven.  And never being to old to learn new tricks.

You can find more information about Graham Crouch and his wonderful photographs at grahamcrouch.com.