FOTO DÍLNA: mini krajina, scéna z filmu, voda (po prázdninách)

Tak to jsem nečekal, že náš fotograf z foto misí hpnvsn zpracuje všechny tři prázdninová témata najednou a vytvoří jednou skvělou fotografii. WOW! Moc se mi líbí neobvyklý úhel pohledu, kompozice, diagonální orientace i barvy fotografie. Změnil bych něco? Asi ne. Parádní práce!

Ale radost mi neudělal pouze hpnvsn. Mnoho dalších skvělých fotografů fotili celé prázdniny a vytvořili a přidali úžasné fotky na témata, která jsme si vybrali na konci června. Moc všem děkuji! A nyní již k dalším fotografiím:

SCÉNA JAK Z FILMU:

O fotografie našeho ptáčete alias Petry Schützové jsme měli ve foto misích v poslední době celkem nouzi, avšak deficit nám Petra vynahradila mnoha parádními fotografiemi na všechny tři témata. Tato její fotografie kovboje na letišti je nejlepším snímkem na zadané téma "scéna jak z filmu", který jsem ve foto dílně viděl. Sice bych jej lehce ořízl, abych přitáhl více pozornosti ke kovboji i tomu, co se děje kolem něj, ale jinak je to ukázková filmová fotka.

 

Oči se mi také rozzářily, když jsem si všiml mnoha snímků přidaných do prázdninové foto dílny od Tomáše Hellebranda. Tato fotka mě zaujala především perspektivou - pohled z ptačí perspektivy, a úžasně detailním vizuálně stimulujícím ešusem. Co mi na fotce trochu vadí je méně opatrný ořez nahoře, přidal jsem proto silnou vinětu, abych divákovy oči přitáhl spíše ke středu než na okraje této podařené fotografie. 

 

MININALISTICKÁ KRAJINA:

Černobílá fotografie Romana Pastierika z Makarské sice na první pohled není úplně vizuálně minimalistická fotka, ale moc se mi líbí Romanův důraz na komplexnost a jednoduchost světa kolem nás. B&W konverze je podle mě dobrá volba a kontrast je perfektně dotažen do detailu.

 

Další zajímavý snímek od ptáčete, bych převedl do černobílé a lehce zesvětlil, ale jinak je to výborný koncept a zpracování tématu minimalistická krajina - doslovná interpretace se mi zde moc zamlouvá. Levou spodní třetinu bych však lehce pročistil.

 

VODA:

Tomáši, tato fotografie je úžasná jak po stránce technické, tak po stránce umělecké. Moc se mi líbí dynamika, barevnost, kontrast, kompozice, ... super fotka!

 

Martin Huszár je fotograf, kterého mezi námi srdečně vítám a také se musím poklonit, protože Martin podobně jako fotograf hpnvsn zpracoval všechny témata jednou fotografií. Moc se mi také líbí, že se Martin nebojí porušit pravidla kompozice, přepůlit snímek v půlce a vystavit tuto super fotku na odiv. Parádní práce Martine a těším se na tvé další fotky.

 

Bětka a.k.a. sBety nám také přispěla mnoha parádními fotografiemi na téma voda. Tvořila u splavu s kamarádkami. Nejvíce mě zaujala tato fotografie, kterou jsem převedl do černobílé, abych zvýraznil dramatickou atmosféru tohoto snímku. Moc Bětko děkuji za všechny snímky.

 

Následující tři snímky jsou od Petry - ptáčete, všechny se mi líbí. Nejvíce asi ta třetí - která mi připomíná list stromu, a tak představuje neobvyklé zpracování pavučiny a kapek vody s využitím barvy, což každý neumí a čehož jsem často svědky třeba na flickru. :)

 

Lubošova fotka z Francie je také povedenou interpretací vody, avšak na levé straně jsem narychlo vyretušoval rušivý element. Jinak moc pěkné.

 

 A na závěr další super snímek vody z dílny Tomáše Hellebranda. Líbí se mi dramatická obloha s mraky, barvy i dlouhá expozice vody. 

 

Tak prázdnivá foto dílna se nám vydařila, mám radost a věřím, že vy také. Vyhodnocení mělo být již minulý pátek, ale abych řekl pravdu: "Úplně jsem na to zapomněl a omlouvám se." Další díl foto dílny bude zase jak jsme byli zvyklí před prázdninami začínat a končit prvním pátkem v měsíci. Tentokrát to ale bude kvůli mému opomenutí o týden míň. Vychází to ale stále na 4 týdny času, tak to snad nebude velký problém. :) A jaké téma na příště? Přemýšlel jsem dlouho a nakonec mě napadla ČISTOTA. Těším se na pátek 7. října 2011 na vaše fotky označené TAGem odclonenoFDcistota. Snímky bez tohoto TAGu nebudou do foto dílny přijaty, tak na to prosím nezapomeňte. ;)