FOTO MISE: čas

Před čtrnácti dny jsem vám navrhnul dvě varianty foto misí - více kritické a více chválící - a protože ti z vás, co se vyjádřili, chtějí kritické, budou další foto mise ve zvoleném duchu - kritičtější. Tak to bychom měli. :) Dále jsem dnes na podnět mnohých fotografů přizpívajících do naší flickr foto skupiny vytvořil, doufám, lepší organizační systém ve skupině na flickru přinášející větší přehlednost, rozlišení foto misí od foto dílen a od fotografií přidaných jenom tak pro radost. Každá foto mise a každá foto dílna bude mít od dnešního dne svůj TAG, kterým budou muset fotografie být označeny, aby mohly být "přijaty" do mísí a dílen. Nechci zavádět nějaká zbytečná pravidla, věřím ale, že tento systém přinese spíše výhody než nevýhody. Nakonec jak dlouho trvá přidání TAGu k fotce, že?! :) Na hlavní stránce naší odcloněno flickr skupiny tedy ve zprávě admina vždy uvidíte aktuální TAGy a odkazy na všechny snímky s nimi označené, abyste nemuseli procházet flickr pool a přemýšlet co kam patří. 

A protože tento systém přinese přehlednost a snadnější použitelnost skupiny, rád bych foto mise rozšíříl o novou "bonusovou" sekci. Každý týden budeme, jak jsme zvyklí tvořit na zadané téma a já zde každou středu vyvěsím souhrn hlasování a mých názorů, ale kromě toho občas také vystavím fotky, které byly do skupiny přidány "jen tak" a které mě zaujaly. Doufám, že se vám to bude líbit a teď již k dnešním fotografiím na téma ČAS:

Po prázdninách a tak trochu zmatečné organizaci flickr skupiny nemáme na dnešní zadání mnoho fotografií, ale přesto někteří vzali do ruky fotoaparát, tvořili a snímky přídali, za což jsem moc rád. Nejvíce mě zaujala fotografie (nahoře) od Brano Ulbricha zobrazující zub času. Rád bych vyzdvyhl volbu černobílého provedení pro zvýraznění tvarů, prachu, škrábanců, pavučin, ... Dále mě zaujalo hezké světlo a kompozice. Co bych rád změnil jsou dva schody vlevo dole, které mě lehce ruší, ale není to nic zásadního a pokud fotograf nechce stěhovat nábytek, asi se nedá jinak.

Další fotografie je od Kamila Zachara, který vytvořil a s námi se podělil o selektivně barevnou fotku digitálních hodin a scénou z obývacího pokoje s tématikou čas, televize, vitamíny, čaj... skoro bych řekl, že by se mohla jmenovat čas na relax. Ale Kamilova fotka se mi líbí hlavně proto, že je to jedna z mála, kde selektivní barevnost má smysl, což se moc nevidí. Měl-li bych kritizovat, řekl bych, že nahoře je fotografie až příliš ořízlá a rád bych víděl více prostoru pro "dýchání". Světlý pruh vlevo dole mi také nedává dvakrát velký smysl a spíše mě odvádí z fotky - pokusil bych se jej tedy při focení odstranit a nebo na počítači ztmavit.

 

A nyní slíbená bonusová sekce fotografií, které mě tento týden zaujaly. Jedná se o snímky fotografů Petra Kleinera a Zdeňka Materny, které také mezi námi vřele vítám:

 

 

Moc vám všem děkuji za návrhy, rady a připomínky, stejně tak za účast na foto misích, které jsou dělány pro vás a bez vás by zanikly. Také bych rád najel na předprázdninový týdenní interval foto misí a proto téma na příští týden je VĚC versus ČLOVĚK. Své fotografie prosím označte TAGem odclonenoFMvecclovek, abychom je poznali a mohli zařadit do foto mise. Těším se na mnoho skvělých fotografií a ještě jednou podotýkám, že interval zpět měníme na 1 týden místo prázdninových 14 dní.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.